Yüksekovalı öğrenciler, sporda düzenlenen şampiyonlarda muvaffakiyetler elde etti

semaver

New member
Yüksekova ilçesinde “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” çerçevesinde dereceler elde eden öğrencilere ikramlar verilirken, öğrenciler Dünya Şampiyonası için ter dökmeye başladı. İlçenin Yeni Mahallesi’nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nda okuyan ve “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” çerçevesinde okula kazandırılan spor materyalleri ile 6 ay uzunluğunda çalışan öğrenciler ulusal seviyede derece elde etti. Vücut eğitimi öğretmeni Siti Ören tarafınca 6 ay boyunca kayak, atletizm, wushu, tenis ve gülle kısımlarında çalıştırılan öğrenciler göstermiş oldukları eforlarının karşılığını değerli dereceler elde ederek aldı.

Yaş-kış demeden çalışmalar yürüttüklerini söyleyen Vücut Eğitimi Öğretmeni ve Ulusal Kayak Antrenörü Siti Ören, “Ben çocukluğumdan beri sporla uğraşıyorum. Okulda 110 öğrenci 14 farklı branşlarda faal spor yapıyor. Çok hoş muvaffakiyetler elde ettik. 4 öğrencimiz Türkiye’de derece yaptı. Atletizmde 800 metre anilik Türkiye şampiyonu olan var. Gülle de Türkiye şampiyonumuz olan var. Kayakta şampiyon olan öğrencimiz var. Teniste şampiyon olan öğrencimiz var, wushu da şampiyon olan öğrencimiz var. Bu muvaffakiyetler daima devam edecek. Artık Yüksekova sporla anılacak. Burada fazlaca hoş bir potansiyel var. Öğrencilerimiz epeyce yetenekli. İnşallah öğrencilerimizi hoş yerlere götüreceğiz. Ulusal Eğitim Bakanlığımız eğitimde eşitliği sağlamak maksadıyla “Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi” çerçevesinde bizim okuldaki öğrencilere spor materyalleri dağıtıldı. Dağıtılan spor materyalleriyle öğrencilerimiz daha hoş amaçlar için ağır bir mesai harcıyor. Takviyelerinden dolayı Ulusal Eğitim Bakanımız Mahmut Özer’e, Hakkari Vilayet Valimiz İdris Akbıyık, Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, Hakkari Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Bilal Gür, Yüksekova İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Atael ve okul müdürümüze teşekkür ederiz. Biz hava şartlarına bakmadan her mevsimde muvaffakiyet için çalışmamalarımızı sürdüreceğiz. Biz vakit zaman eksilere karşın idmanlarımızı yaptık ve yapacağız. Dünya şampiyonası için tüm süratiyle çalışıyoruz” dedi.

“Okullarımızı en üst seviyeye getirerek en âlâ şartta eğitimler veriliyor”

Yüksekova İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Yusuf Atael ise, “Bakanlığımızın başlattığı ‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’ ilçemizde de başarılı bir biçimde uygulandı. Şükür meyvelerini verdi. Bu çerçevesinde fiziki anlamada ve tüm spor kollarıyla okullarımıza spor materyalleri kazandırıldı. Okullarımızı en üst seviyeye getirerek en uygun şartta eğitimler veriliyor. Biz de burada muvaffakiyetler elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz. Umarız bu muvaffakiyetler daha hoş yerlere gidilecektir. Bu manada esirgemeyen Ulusal Eğitim Bakanımız Mahmut Özer, Hakkari Valimiz İdris Akbıyık, Kaymakamımız Ömer Çimşit ve Hakkari Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Bilal Gür’e teşekkür ediyorum” Sözlerini kullandı.

Okulda öğrencileri ziyaret eden Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, sporda kademe yapan öğrencileri tebrik ederek çeşitli ikramlar verdi.(İHA)

Okumaya devam et...