Web Geliştirme: Anvil Editor, Python’da web uygulamaları oluşturur

Adanali

Member
Anvil, Python web geliştirme ortamı için yeni düzenleyiciyi yayınladı. Duyuruya göre, güncelleme yalnızca daha kolay web uygulaması oluşturma için daha temiz ve daha sezgisel bir arayüz vaat etmekle kalmıyor, aynı zamanda geliştiriciler tarafından en çok talep edilen özelliklerden bazılarını da sunuyor. Düzenleyici artık entegre sürüm kontrolü ve çoklu dağıtım ortamları için çoklu veritabanını entegre etme yeteneği sunuyor.

Sürüm kontrolü ve çoklu dağıtımlar

Python ile hızlı ve kolay bir şekilde web uygulamaları oluşturun: İki kurucu Meredydd Luff ve Ian Davies’in etrafındaki Anvil ekibi, 2016 yılında bu açıklamayla yola çıktı. O zamandan beri Anvil, yeni başlayanların yeni web uygulamaları oluşturmasını da kolaylaştıran bir geliştirme ortamı haline geldi: HTML, CSS veya JavaScript olmadan, yalnızca Python ile. Beta aşaması sona erdikten sonra, yeni düzenleyici artık çalışır durumda kalacak ancak artık yeni özellikler almayacak olan klasik düzenleyicinin yerini alacak.

Anvil düzenleyicisindeki en önemli yeniliklerden biri, Git tabanlı yerleşik sürüm kontrolüdür. Geliştiriciler, editördeki bir sekmeyi kullanarak tüm kod değişikliklerini izleyebilir ve gerekirse önceki sürümlere erişebilir. Bir uygulama projesinde işbirliği yapmak, taahhütler, şubeler ve birleştirmeler kullanılarak da anlaşılır hale getirilebilir. Ortaya çıkan herhangi bir çakışma manuel olarak çözülebilir. Sürüm geçmişinden, genel olarak erişilebilen bir URL’ye dağıtılmak üzere ayrı uygulama sürümleri de özel olarak seçilebilir.

Anvil Editor’ün yeni sürümü artık geliştirme, hazırlama ve üretim gibi farklı dağıtım ortamlarında dağıtım için birden çok veritabanı kullanma yeteneği de sunuyor. Bu, üretken çalışma için ayrı veritabanlarından kod oluşturmanıza ve aynı anda ayrı bir URL’de test etmenize olanak tanır. Veritabanlarının yönetimi ve çeşitli dağıtım ortamlarına atanması doğrudan Anvil düzenleyicisinden yapılabilir. İlgili veri tabanındaki tablolar daha sonra sonlandırılır. anvil.tables.app_tables Atanan ortamda kullanılabilir.

Düzenleyicide daha fazla genel bakış ve kontrol

Anvil Editör’ün yeniden tasarlanan arayüzü, programlamanın Klasik Düzenleyici’den daha sezgisel ve daha kolay çalışmasını sağlamalıdır. Renk kodlu sekmeler, istemci ve sunucu kodu arasında geçiş yapma veya veri tablolarını daha hızlı değiştirme olanağı sağlar. Yeni bölünmüş görünümde geliştiriciler, kod değişikliklerinin etkilerini hemen anlamak için aynı anda Python kodlarını ve uygulamanın kullanıcı arayüzünü de izleyebilir.

Örs düzenleyicide yeni bölünmüş görünüm.

(Resim: örs.çalışır)

Blog gönderisi, Anvil web geliştirme ortamının yeni sürümü hakkında daha fazla bilgi özetliyor. Geliştirme ekibi ayrıca, makine öğrenimi modelleri veya nakış desenleri için desenler oluşturmak üzere Python ile görüntü işleme yönergeleri sağlamak da dahil olmak üzere, uygulanması kolay somut uygulama örnekleri sağlar.

Editörü denemek isterseniz, ticari sürümlere ek olarak, yalnızca sınırlı sayıda işlev sunan ancak kalıcı ve ücretsiz olarak kullanılabilen Anvil web sitesinde başlangıç sürümüne erişebilirsiniz.

(harita)

Haberin Sonu