Visual Studio 2022 sürüm 17.9: GitHub Copilot, Git yürütme iletileri oluşturur

Adanali

Member
Microsoft, Visual Studio 2022 geliştirme ortamının 17.9 sürümünü sundu. Yapay zekanın (AI) kullanımı mesajların işlenmesini de kapsıyor, ancak yeni sürüm aynı zamanda oyun geliştirmeye de ayrılmış durumda.

DuyuruYapay zeka tarafından oluşturulan Git taahhüt mesajları


17.8 sürümü zaten AI asistanı GitHub Copilot'a odaklandıktan sonra artık yeni bir özellik mevcut: AI tarafından oluşturulan Git taahhüt mesajları. Bunu kullanmak için kullanıcıların etkin bir GitHub Copilot aboneliğine ve GitHub Copilot sohbet uzantısının yüklü olması gerekir.

“Git Değişiklikleri” penceresinde şunları yapabilirsiniz: Yapay zeka tarafından oluşturulan taahhüt mesajı ekle kalem simgesini kullanarak seçin. GitHub Copilot, bir taahhütteki dosya değişikliklerini analiz edebilir, bir özet sağlayabilir ve her değişiklik için açıklayıcı bir mesaj oluşturabilir. Yapay zeka asistanının çıktısı isteğe göre kabul edilebilir veya reddedilebilir.
GitHub Copilot ile kullanıcılar yapay zeka tarafından oluşturulan Git taahhüt mesajlarını seçebilir.GitHub Copilot ile kullanıcılar yapay zeka tarafından oluşturulan Git taahhüt mesajlarını seçebilir.


(Resim: Microsoft)Unreal Engine'in yerleşik özellikleri


Unreal Engine ve kullandığı C++ programlama dili ile geliştirme yapan herkes bazı yeni özellikler bulacaktır. Önümüzdeki haftalarda plan referanslarını görüntülemek için “Visual Studio Unreal Engine” eklentisine artık gerek kalmayacak. Geliştirme ortamı aynı zamanda daha az gecikme ve daha düşük makine kaynakları ile CodeLens uyarılarını da görüntüleyecektir. Unreal Engine için IntelliSense otomatik tamamlama kullanımının bu sürümde geliştirildiği ve daha az hata mesajı ürettiği söyleniyor.

Yeni bir C++ özelliği bellek düzenidir. Bu, sınıflar, yapılar ve birleşimler için depolama düzenlerini doğrudan düzenleyici içinde görüntülemenize olanak tanır ve bu düzenleri görüntülemek için derleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Bir türün üzerine gelindiğinde, araç ipucunda artık seçilen türün bellek düzenine sahip özel bir pencere gösteren bir “Bellek Düzeni” bağlantısı görünüyor.
Visual Studio 2022 17.9, C++ geliştirme için yeni Bellek Düzeni işlevselliği sunar.Visual Studio 2022 17.9, C++ geliştirme için yeni Bellek Düzeni işlevselliği sunar.


(Resim: Microsoft)C++ geliştiricileriyle ilgili Visual Studio 2022 yenilikleri Microsoft'un C++ blogunda listelenmiştir ve diğer önemli noktalar Visual Studio blogunda listelenmiştir.


(Mayıs)Haberin Sonu
 
Üst