Trafik kazası daha sonrası başladığı basketbolla ömrü değişti

semaver

New member
3 çocuk babası Kenan Yeşil, 2012 yılında geçirdiği trafik kazası daha sonrası adeta hayatı karardı. Birinci etapta yatağa mahkum olan Yeşil, gördüğü fizik tedavilerinin akabinde yeniden koltuk değnekleri sayesiyle yürümeye başladı.

“BURASI RUHSAL TEDAVİ MERKEZİ GİBİ”

Malulen emekli olan ve o süreçte tedavi haricinde konuttan dışarı çıkmayan Yeşil, yaşadıklarını şöyleki anlattı:

“Eşim Zeynep, her vakit ardımda durdu. Birfazlaca sefer fizik tedaviye gittim. Birinci evvelce yatalak üzereydim. Fizik tedaviyle, çabalayarak bu hale geldim. Şükür yürümeyi başardım. 2,5 yıl konuttan hiç çıkamadım. Ruhsal olarak çökmüştüm. Bir gün köyden Aksaray’a gelmiştim. Engelliler derneğinin önünden geçerken basketbol grubundan Dursun abi beni görmüş. Ardımdan seslendi ve orada tanıştık. Bana grubu ve basketbolu anlattı. Kendi otomobiliyle gelip beni köyden aldı ve yaklaşık 2 yıl basketbola idmanlarına getirip götürdü. Ben de basketbola alıştım ve tekrar da bırakamadım .7-8 yıldır ekipte oynuyorum. Futbola meraklıydım ve koyu bir Beşiktaş taraftarıydım. Evvelden basketbol ilgimi çekmiyordu. Artık ise tekerlekli basketbol benim için Beşiktaş kadar değerli. Hem oynamasını birebir vakitte izlemesini seviyorum. Sevmesem bu sporu yapamam. Ben köyden 3-4 gün idmana geliyorum. Spora tüm engelliler gelmeli. Bilhassa gençlerimiz kesinlikle spor yapmalı. Zira ulusal ekibe kadar giden arkadaşlarımız var. Burası bir ruhsal tedavi merkezi üzere insanı rahatlatıyor.”

DURU: YOLDA TANIŞTIĞIMIZ KENAN, KADRONUN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Takım kaptanı Dursun Duru ise açıklamasında, “Belediyenin engelli uyum merkezi önünden geçerken baktım elinde koltuk değnekleriyle yürüyen Kenan’ın peşinden koştum. Belediyenin ekibi olduğu olduğunu ve bize katılması istedim. Kendisi ise spora yabancı ve 2 yıldır engelli olduğunu söylemiş oldu. O gün grup arkadaşlarımızla tanıştırdım. 2 yıl boyunca da Sevinçli Köyünden egzersizlere getirip, götürdüm. Bu iş gönül işi. Kenan spora başladı ve hayatı büsbütün değişti. Topluma kazandırdığım ortasında epeyce memnunum. Basketbol uzun süreç isteyen bir spor kolu. Kenan bizim vazgeçilmez ve tamımın sevinç kaynağı atletlerinden birisi oldu” diye konuştu.(DHA)

Okumaya devam et...