Spor faaliyetlerinde son durum! Değerli açıklama

semaver

New member
Kahramanmaraş’ta Saat 04.17’de, 7.4 büyüklüğünde 7 km derinliğinde sarsıntı meydana geldi. Doğu, Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesinde pek epey vilayet zelzeleyle sallandı. Kahramanmaraş daha sonrası Gaziantep’te de biri 6.6, başkası 6.5 olmak üzere iki zelzele meydana geldi.

Bu üzücü haberin akabinde Halter Federasyonu’ndan bir açıklama geldi ve spor faaliyetlerinin durdurulduğu belirtildi.

Federasyonun toplumsal medya hesabından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin 4 bölgesiyle biroldukça vilayet ve ilçesini etkileyen Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesindeki 7,4 büyüklüğündeki zelzele niçiniyle Ülkemizde yapılacak Ulusal yahut Milletlerarası tüm spor faaliyetleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafınca durdurulmuştur.” tabirlerine yer verildi.
HENTBOL MAÇLARI ERTELENDİ

Hentbol Federasyonu da yayınladığı bir yazı ile maçların ileri bir tarihe ertelendiğini deklare etti.

Federasyondan yayınlanan yazıda şu sözlere yer verildi:

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve biroldukca vilayetimizde hissedilen zelzele daha sonrasında spor faaliyetleri ikinci bir duyuruya kadar durdurulmuştur. Hentbol liglerinde bu hafta içi yapılacak müsabakalar da bu kapsamda ileri bir tarihe ertelenmiştir.


Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar, milletimize başsağlığı dileriz.

VOLEYBOLDA DA ERTELEME

Voleybol Federasyonu da kendi internet sitesinde yaptığı açıklama ile maçların ertelendiğini duyurdu.

Federasyonun resmi internet sitesinde şu tabirlere yer verildi:

Kahramanmaraş, Hatay, Kilis, Gaziantep, Adana, Osmaniye, Diyarbakır, Malatya, Adıyaman ve Şanlıurfa ile biroldukça vilayetimizi etkileyen zelzele niçiniyle tüm lig ve altyapı voleybol karşılaşmaları ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir.

Ertelenen karşılaşmaların yeni tarihleri önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

Önemle duyurulur.

BAKANDAN AÇIKLAMA

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yaşanan sarsıntı afeti niçiniyle tüm ulusal spor tertiplerinin ikinci bir duyuruya kadar durdurulduğunu deklare etti.

Okumaya devam et...
 
Üst