Platinette, hastanenin önünde köpeğine tekrar sarılıyor.

celikci

New member
Platinette, “Mesajlarla gelen herkese teşekkür ediyorum ve zor konuşuyorsam özür dilerim ama bu gerçekten basit değil” diyor ve şaka yollu ekliyor: “Ben de filmlerdeki Greta Garbo gibi, sessizlikten sonra konuşuyorum… Konuşuyorum”.

Bu arada yaklaşık üç hafta hastanede kaldıktan sonra onu dışarıda bekleyen Kiri. Coruzzi’nin paylaşmak istediği görüşme klibi herkesi duygulandırdı. Görüntülerinde onu tekerlekli sandalyede görüyoruz, ancak giyinmiş, hastanenin dışında ve sevgili köpeği bacaklarının üzerinde. “20 gün sonra bugün #kiri’yi dışarıda gördüm…”.

Platinette hastane personeline teşekkür etmek istedi: “@Ospedale.niguarda tesisi ve benim #angelicustodi sayesinde”, köşe yazarı yazdı.

Darbe

Platinette, 14 Mart’ta iskemik felç geçirdi, ancak şans eseri zamanında yapılan yardım onu kurtardı. TV köşe yazarının ajanı hastalıktan sonra “Bu, tedavi edici bir bakış açısıyla hemen harekete geçmeyi mümkün kıldı. Koşullar istikrarlı ve bir dizi soruşturma sürüyor” dedi. Arkadaşı Marco Liorni daha sonra hayranlarını sağlık durumu hakkında bilgilendirmekle ilgilendi. Birkaç yıldır Platinette’in müdavimleri arasında yer aldığı bir program olan ‘Italia si’nin sunucusu, aslında Instagram’da şöyle yazmıştı: “‘Bizim’ Mauro geçen gece kendini hasta hissetti, neyse ki hemen kurtarıldı. Hastaneden çıkarıldılar. bize iskemik bir inme olduğunu söyle. Buradan da ona tüm Italia Si’! çalışma grubuyla birlikte çok güçlü bir şekilde sarılıyorum, 2018’den beri bizimle ve programın temel direği. Forza Mauro! “.

Sosyal güncellemeler

Felç geçirdikten sonra hastanede geçirilen iki haftadan fazla süre boyunca Coruzzi, hayranlarını rahatlatmak için birkaç kez sosyal medyaya dönerek çeşitli fotoğraflar yayınladı. Birinde, hastaneye yattıktan hemen sonra takipçilerini öpüp doktorlara teşekkür ederken, bir tanesinde yavaş yavaş kaydettiği ilerlemeyi ve ayakta yürümeye çalışırken fotoğrafını çekmiş: “15 gün sonra ilk kez tek başına ayağa kalkıyor. Yaşasın hayat”.

Görüşme

Platinette, birkaç gün önce La Gazzetta di Parma gazetesine iskemik felç sonrası yaşanan korkunç anları ve zorlukları anlattı. Korku, ambulans yolculuğu, tedavi ve şimdi de rehabilitasyon. Mauro Coruzzi, hastalığı sırasında nasıl “hareketsiz bir görüntüye sıkışmış, herhangi bir tepki alamamanın yetersizliği ve şaşkınlığıyla felç olmuş” hissettiğini açıkladı. Durumu hemen anlayan ve 118’i arayan fizyoterapistine de teşekkür etmek istedi.