Maraton İzmir’de sivil topluma 4 milyon TL’lik katkı

semaver

New member
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Sürdürülebilir bir dünya” temasıyla 17 Nisan’da üçüncüsünü düzenlediği Maraton İzmir çerçevesinde Adım Adım ile düzenlenen bağış kampanyasında toplanan para ölçüsü 4 milyon TL’ye ulaştı. Maraton İzmir’de yeterlilik peşinde koşan bin 678 kişi aracılığıyla toplam 18 bin 532 kişi bağışçı sivil topluma katkı sağladı. Farkındalık oluşturan işbirliğiyle toplam 33 sivil toplum kuruluşuna bağış toplandı. Çağdaş hayatı Destekleme Derneği 822 bin 460 TL ile en çok bağış alan sivil toplum kuruluşu olurken, Türk Eğitim Vakfı 799 bin 536, TEMA Vakfı ise 314 bin 647 TL bağış aldı.

“Maraton İzmir uygunluk peşinde koşmaya aracılık etti”

Maraton İzmir’e üçüncü kere katılarak 42 kilometrelik yarışı bitiren İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, İzmir’in artık her açıdan epey değerli bir markaya sahip olduğunu vurgulayarak, “Atıksız maraton gayesiyle koşulan Maraton İzmir, bir yandan Birleşmiş Milletler’in sürdürülebilirlik temasını desteklerken, başka yandan her insanın güzellik peşine koşmasına aracılık etti. Maraton İzmir’de toplanan bağış ölçüsünün her yıl katlanarak artacağına inanıyorum” dedi.

İHA

Okumaya devam et...