Koç ve LGBTQ+ topluluğunun gerçekliği: “Zorbalık ve tehditler”

celikci

New member
Bir monologda “Sırtlanlar“, Koç burcu “sessizce acı çekenlere” ses verir ve topluluk üyelerinin maruz kaldığı ayrımcılığa ve şiddete ışık tutar LGBTQ+. “Gerçekten bir şeyin sözcüsü olabilir miyim, önemli bir iz bırakabilir miyim?” İtalyan müziğinin yükselen sesine soruyor ve ekliyor: “Bugün sizinle LGBTQ+ topluluğunun ardındaki katı gerçeklik hakkında konuşmak istiyorum., sosyal medya ve farkındalık balonunun dışında”.

İtalya’da Koç monologu 1 – “Ama sorumluluk hissetmiyor musun?” Aries, kendisine en sık sorulan sorunun bu olduğunu açıklıyor. “Bilmek istiyorlar – şarkıcı devam ediyor – bir şeyin sözcüsü gibi hissedip hissetmediğimi. 20 yaşında, mutlu, sevilen, özgür bir kız olarak, her zaman orada kaldım, kuyruğumu bacaklarımın arasında aradım. Cevap. Kendimi gerçekten bir şeyin sözcüsü yapabilir miyim, önemli bir ayak izi bırakabilir miyim? Bugün deniyorum ve Size LGBTQ+ topluluğunun ardındaki katı gerçeklikten bahsetmek istiyorum.sosyal medya ve farkındalık balonunun dışında”.

Zorbalık ve şiddet kurbanlarının hikayesi – “Ekim 2022, Como eyaletinde 23 yaşındaki bir garson homofobik ifadelerle tehdit ediliyor, kovalanıyor, dövülüyor ve kafa travması ve çoklu travma nedeniyle hastaneye kaldırılıyor. Yine Ekim 2022’de Naomi Cabral, kırk- yedi yaşındaki trans kadın bir otel odasında ölü bulundu.Yine Ekim 2022’de, aynı ay içinde üçüncü kez 19 yaşındaki trans bir kız olan Chiara, şiddet olaylarına maruz kaldıktan sonra Napoli’de intihar etti. zorbalık ve marjinalleştirme”. “Bunlar -diyor Ariete- ortaya çıkan, ilan edilen hikayelerden sadece birkaçı, o zaman sessizlik içinde acı çeken birçok kişi var. Ve ben onlar adına konuşmak istiyorum. Seslerini duyurun. Sormak için beklemeyin. Yardım. Size hemen ücretsiz yardım sunabilecek Eşcinsel Yardım Hatları gibi dernekler var. 800713713’ü aramanız yeterli”, diye bitiriyor sözlerini.