“Kıracağım rekorlar, kazanacağım şampiyonluklar var”

Felaket

New member
NBA’de Houston Rockets forması giyen ulusal basketbolcu Alperen Şengün, NBA’de all-star seçilmek ve şampiyonluk sevinci yaşamak istediğini söylemiş oldu.
Son devirde ortaya koyduğu performans ve kırdığı rekorlarla spor kamuoyunun gündeminden düşmeyen Alperen Şengün, Texas’ın Houston kentindeki Türk Başkonsolosluğunun yeni hizmet binasının açılışında Anadolu Ajansı’nın sorularını yanıtladı.
NBA’de en âlâ oyunculardan biri olmak istediğini belirten 20 yaşındaki ulusal basketbolcu, “Kariyer planlamam all-star seçilmek ve NBA’de şampiyon olmak. Umarım uzun yıllar Houston’da kalırım. Burada kırabileceğim rekorlar, kazanabileceğim şampiyonluklar olduğunu düşünüyorum.” dedi.
Houston’da ailesini ve ülkesini temsil ettiğini aktaran Alperen, “Takım için de kendim için de her vakit elimden gelenin en düzgününü yapmaya çalışıyorum. Yapabildiğimin en uygununu yapmak zorundayım. Rekorlar benim için hoş bir anı. Kırabileceğim rekorları kıracağım. Memnunum.” sözlerini kullandı.
“Türkiye’den bana sahip çıkmaları sahiden benim için hayli değerli”
Kendisine verilen dayanaktan çok memnun olduğunu kaydeden Alperen Şengün, “Yorumları bildirileri görüyorum. Gençlerimiz, büyük ağabeylerimiz ileti atıyor. Bu durumdan epey hoşnutum. Türkiye’den bana sahip çıkmaları sahiden benim için epey bedelli. Gençlere örnek olmaya devam edeceğim. Ben nasıl Hidayet ağabey, Mehmet ağabey hakkında konuşuyorsam, umarım ileride onlar da benim hakkında konuşur. Umarım hoş bir anı bırakırım onlara.” değerlendirmesinde bulundu.
Genç yaşında üst üste rekorlar
Genç basketbolcu, 12 Ocak’ta oynadıkları Sacramento Kings maçında 10 sayı, 10 ribaunt, 10 asistlik performansıyla NBA tarihinde “triple double” yapan en genç pivot unvanını aldı. Alperen, ayrıyeten kulüp tarihinde bunu başaran en genç oyuncu olarak da kayıtlara geçti.
Bu rekordan 5 gün daha sonra Los Angeles Lakers karşısına çıkan ulusal atlet, 33 sayı 15 ribaunt, 6 asist ve 4 blokluk performansıyla meslek rekoru kırarken, NBA tarihine de geçmeyi başardı.
Alperen Şengün, efsane isim Shaquille O’Neal’ı da geride bırakarak bir maçta 30+ sayı, 10+ ribaunt ve 5+ asiste ulaşan en genç pivot oldu.
 
Üst