iX Workshop: KRITIS Şirketleri için BSI Gereksinimlerinin Başarılı Bir Şekilde Uygulanması

Adanali

Member
Şirket ve kurumların kritik altyapıları (KRITIS) özel güvenlik gerekliliklerine tabidir. Bunlar kesintiye uğrarsa veya ciddi şekilde tehlikeye girerse, bu durum arz sıkıntısına, kamu güvenliğinde önemli aksamalara veya başka ciddi sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle bu altyapıları korumak için yeterli planlara, prosedürlere ve teknolojilere sahip olmak önemlidir.

DuyuruUygulama için somut adımlar


KRITIS Gereksinimlerinin Uygulamada Uygulanması iki günlük çevrimiçi çalıştayda, Bölüm 8a BSIG – Kritik Altyapı Bilgi Teknolojisinde Güvenlik'in yasal gerekliliklerini pratik ve güvenli bir şekilde nasıl uygulayacağınızı öğreneceksiniz. Çalıştay öncelikle kritik altyapı işletmecilerine ve onların hizmet sağlayıcılarına yöneliktir ancak genel olarak ilgilenen herkese açıktır. BT güvenliği ve yönetim süreçlerine ilişkin temel bilgi gereklidir.

Eğitmen Daniel Jedecke, şirketinizdeki pratik uygulamaya ve ilk somut uygulama adımlarına odaklanıyor. Bunlar arasında örneğin kendi Boşluk Analiziniz yer alır Bilgi güvenliği yönetim sistemi (ISMS) ve operasyonel kaynakların bir envanteri. Ayrıca tipik tuzaklar ve hatalarla karşılaşacak ve bunlardan nasıl kaçınacağınızı öğreneceksiniz. Çalıştay sırasında soru sormak ve uygulama senaryolarını tartışmak için birçok fırsat olacak.

HiSolutions AG'de kıdemli uzman olarak Daniel Jedecke, BT teknik güvenliği ve denetimi alanlarında uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir. Şirketlere BGYS'nin tanıtılması ve gerekli organizasyonel ve teknik önlemler konusunda tavsiyelerde bulunur ve destek verir.

Daha fazla bilgi ve kayıt


iX workshoplarının 2024 ilk yarıyılı programını indirebilirsiniz


(adam)Haberin Sonu
 
Üst