Geliştirici Anlık Görüntüleri: Bir veya iki cümleyle programcı haberleri

Adanali

Member
İşte son birkaç güne ait oldukça öznel küçük haberlerden bir seçki:

Duyuru  • Angular 17.2 sürümüne ulaştı. Angular ekibinin yazdığına göre, küçük sürümlerle ilgili blog yazıları nadirdir, ancak v17.2, deneysel Materyal 3 desteği, sinyal sorguları ve daha fazlası gibi yeni özellikler sayesinde ilgi görüyor. En son ana sürüm Kasım 2023'te yayınlandı.
  • Eclipse JKube 1.16, yeni özellikler ve hata düzeltmelerinin yanı sıra bulutta yerel derleme paketlerine dayanan yeni bir strateji sunuyor. Eklenti ve kütüphane koleksiyonu Maven Central'dan indirilebilir.
  • TC39, TC39 teklif gönderim sürecinde yeni seviye 2.7'yi uygulamaya koydu. ECMAScript Standardizasyon Teknik Komitesi, daha önce dört adımdan oluşan süreci bir adım genişletiyor. Rob Palmer gibi (TC39'un eş başkanı) X'te (eski adıyla Twitter).önceki seviye 3'e karşılık gelir. Bu artık ek gereksinimler gerektiriyor.
  • Apache Yazılım Vakfı'ndaki geliştirme ekibi artık Apache Beam'in 2.54.0 sürümünü yayımladı. Portable API'nin bu sürümünden itibaren, Google Cloud Dataflow'da çalışan Batch Java ardışık düzenleri varsayılan olarak Portable Runner'ı (v2) kullanır. Ek olarak, GCP'nin BigTable işleyicisiyle birlikte Python SDK'sına Enrichment Transform eklendi.
  • Go ekibi, Go blogunda programlama dilinin geçen yıl tanıtılan 2.2 sürümünün net/http paketinde iki yönlendirici iyileştirmesi içerdiğini vurguluyor: yöntem eşleştirme ve joker karakterler. Bu özellikler artık geliştiricilerin ortak yolları Go kodu yerine şablonlar olarak ifade etmelerine olanak tanıyor.
  • Sürüm yönetimi hizmeti, GitHub Hızlandırıcı programıyla 2022'nin sonundan bu yana kalıcı olarak sürdürülebilir bir iş modeli oluşturmak isteyen açık kaynaklı projeleri ve bakımcıları destekliyor. İlgilenen taraflar GitHub Accelerator 2024'e 5 Mart'a kadar başvurabilirler.
  • Linux Vakfı'nın bir parçası olan Açık Kaynak Güvenlik Vakfı (OpenSSF), 22 ve 23 Ekim 2024 tarihlerinde ilk kez kendi konferansını düzenleyecek: Güvenli Açık Kaynak Yazılım (SOSS) Füzyon Konferansı 2024. Etkinlik, geliştiricilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor. ve… OSS kullanıcılarını “daha güvenli bir dijital gelecek” için birlikte çalışmak üzere bir araya getirmek. İlgilenen taraflar, 21 Şubat – 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak teklif çağrısı kapsamında tekliflerini sunabilirler.
  • Wildfly topluluğu sizi YouTube'da açık kaynak uygulama sunucusunun özelliklerini ve kurulumunu tanıtacak ücretsiz bir mini konferansa davet ediyor. Konferans 6 Mart Çarşamba günü saat 14.00-18.00 arasında gerçekleşecek. Projenin sponsorluğunu Red Hat üstleniyor.
  • Yeni bir arayüze ek olarak çok sayıda güncelleme sunan Vue Devtools'un 6.6.0 sürümü yayınlandı. Ekip, ön ucu Vue 3'e, Chrome ve Edge uzantılarını ise Manifest V3'e taşıdı. Ayrıca birçok küçük iyileştirme ve düzeltme de mevcut.
  • ESLint Beta 9.0.0, Java Script ve JSX linter'a yeni doğrulama ve test yöntemleri ekler. Aynı zamanda bir takım hataları da giderir. Araç, kodun sorunlu bölümlerini otomatik olarak bulur ve onarır. npm init @eslint/config yüklemek.
Önemli bir etkinliği kaçırırsanız e-postanızı almayı sabırsızlıkla bekliyoruz.


(Mayıs)Haberin Sonu
 
Üst