Fatih Arda İpcioğlu: Ülkemiz ismine gururlu ve memnunuz

semaver

New member
2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda erkekler ferdi büyük zirve birinci tıpta 124 metrelik atlayışıyla 109.5 puan toplayarak 40’ıncı olan kayakla atlama ulusal sportmeni Fatih Arda İpcioğlu, “Ülkemiz ismine gururlu ve memnunuz. bu biçimde bir ilgiyle karşılaşacağımı kestirim etmiyordum. Her şey bayrak için, bizler vesile olanlarız” dedi.

2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları’nda 5 Şubat’ta yapılan olağan zirve eleme cinsini geçerek bunu başaran birinci Türk sportmen olan Fatih Arda İpcioğlu, Zhangjiakou Ulusal Kayak Atlama Merkezi’nde düzenlenen erkekler ferdî büyük zirve birinci tıpta 124 metrelik atlayışıyla 109.5 puan toplayarak 40’ıncı oldu. Atlayışıyla birinci 30 sportmen ortasına giremeyen ulusal sportmen, finallere katılmaya hak kazanamadı. Yarışın akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulunan İpcioğlu, 2022 Kış Olimpiyatları’nı bugün prestijiyle noktaladığını söylemiş oldu. Olimpiyatta kayakla atlama branşında Türkiye’ye birincilerin kazandırıldığını söz eden İpçioğlu, ”Her iki rampada da eleme atlayışlarını başarılı bir biçimde geçirip birinci çeşit final atlayışlarına katılmaya hak kazandık. Buralara gelmek, bu süreçlere, düzeye ulaşmak kolay olmadı. Zira kayakla atlama ülkemizde fazlaca yeni bir branş. Önümüzde rastgele bir örnek yok. Bu başarılara, düzeylere gelen bir sportmen örneğimiz yok. Bu bize hem avantaj birebir zamandazavantaj kazandırdı. Lakin ülkemiz ismine gururlu ve memnunuz. İmkan ve imkanlar dahilinde, kayaklı atlamada biroldukça muvaffakiyete daha imza atacağımıza inanıyoruz. Bizi desteklediğiniz için teşekkür ediyoruz. Binlerce ileti, binlerce hoş dilek, bizi motive eden en kıymetli şeylerden birisi. Kayakla atlamanın bir biçimde önünü açtık. Ülkemize tanıttık ve buna öncülük etmiş olduk. Umuyorum ki gelecek jenerasyonlar, gelecekteki uçan Türkler bizden bayrağı alıp daha uygun yerlere ulaştıracaktır. Ben şahsım ismine teşekkürlerimi sunuyorum. bu biçimde bir ilgiyle karşılaşacağımı varsayım etmiyordum. Her şey bayrak için, bizler vesile olanlarız” diye konuştu.

Fatih Arda’nın Pekin’de tarihi atlayışlara imza attığını lisana getiren Türkiye Kayak Federasyonu Lideri Ali Oto, “Sporcumuz ülkemizi kayakta atlamada en düzgün biçimde temsil etmiştir. Hem olağan dorukta birebir vakitte büyük zirvede birinci 50 içinde yer alarak bizleri sevindirmiştir. Atletimize, ailesine, kulübüne ve antrenörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

DHA

Okumaya devam et...