Dusan Rajovic: Bu yarışı epey seviyorum

semaver

New member
Tour Of Antalya 2022’nin Kemer-Antalya etabını kazanan Dusan Rajovic, yarışın akabinde gerçekleştirilen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Karmaşık hisler yaşadığını belirten Sırp atlet, “Buraya kış kampına gelmiştim. Bu bakımdan yöreyi ve tırmanışları hayli düzgün biliyorum. Gazprom Rusvelo grubu şiddetli etabı baştan sona kadar denetim etti. Yokuşlarda zorlandım. Ekonomik olarak nefesimi kullandım. Hakikat tekerliği bulmaya çalıştım ve onu da başardım. Yol biraz sağa dönerken ben sol taraftan sprinte geçtim. Yarın güç bir etap var. Burada 2018-2019 yılında kış kampındaydım. Orayı biliyorum. Dik ve güç bir yokuş. Magenta mayoyu savunmam biraz güç olacak fakat başarmaya çalışacağım. 3 yıl daha sonra tekrar buradayım. Bu yarışı hayli seviyorum ve epeyce hoş bir organizasyon” sözlerini kullandı.

MAYOLARIN DAĞILIMI

Tour of Antalya’nın 2’nci gününde mayoların dağılımı şöyle gerçekleşti:

Genel Ferdi Klasman 1’incisi mayosu (Magenta Mayo) Corratec kadrosundan Dusan Rajovic’in oldu. Bu ortada Rajovic hem de en düzgün sprinter ödülünün de sahibi oldu. En güzel tırmanışçı (Turuncu Mayo) mükafatı, Felberbayer Simplon Wels ekibinden Daniel Turek’in oldu. İklim Değişikliği Farkındalığı mayosunu Wiv Sungod kadrosundan Jacob Scott elde etti.

Sezer AFŞAR / ANTALYA, (DHA)

Okumaya devam et...