Dünya tekmelerini, dünya şampiyonası için atacak

semaver

New member
Almanya’da yapılan Muaythai Şampiyonası’nda ‘Yıldızlar’ kategorisinde Almanya şampiyonu olan Dünya Damla Yılmaz, 31 Ocak – 6 Şubat tarihleri içinde Antalya’da yapılacak Türkiye şampiyonasına hazırlanmak için ailesiyle bir arada memleketi Manisa’nın Alaşehir ilçesine geldi. Almanya’da Bad Hamburg kentinde oturan 13 yaşındaki Dünya, Alaşehir’de özel bir eğitim salonunda Yakın Dövüş Antrenörü Adem Demirci ile şampiyonalara hazırlanıyor.

Dünya Damla Yılmaz: “Türkiye’yi Dünya şampiyonasında temsil etmek istiyorum”

Almanya’da istediği eğitimleri verecek antrenör bulamadığı için Alaşehir’e geldiğini belirten Dünya Damla Yılmaz, “Almanya’da yapılan muaythai yarışlarında Almanya şampiyonu oldum. Buraya geldiğimde fizik ve teknik olarak, gücüm epey uygun değildi. Adem hocayla idman yaptıktan daha sonra gücüm daha da arttı. Çalışmalarımı Türkiye’de, Adem hoca ile çalıştıktan daha sonra, Almanya’da yapılan turnuvada Almanya şampiyonu oldum. Artık Türkiye’de yapılacak olan Türkiye şampiyonasında şampiyon olarak, Türkiye’yi dünya şampiyonasında temsil etmek istiyorum. Dünya şampiyonasına katılacakların belirleneceği seçmelerde Türkiye şampiyonu olabilmek için Alaşehir’de Adem hoca ile çalışıyorum. Almanya’da okullar tatil olduğu her devirde, Alaşehir’e çalışmak için geliyorum. Artık de Türkiye’de yapılacak olan şampiyonaya hazırlanmak için okulumdan müsaade alarak Alaşehir’e geldim” dedi.

Her tatilde Alaşehir’e geliyorlar

Almanya’da yaşadıklarını ve her tatil devrinde Türkiye’ye gelerek kızlarını şampiyonalara hazırladıklarını anlatan Anne Halime Yılmaz, “Adem hocayı tesadüfen tanıdık. İzine gelmiştik, bu alanda fazlaca başarılı olduğunu duyduk. ötürüsıyla çalışmaya başladık. Çok yararlı oldu. Her okul tatilinde, kızımı çalışması için getiriyorum. Çalışmalarımızın sonunda Almanya’da şampiyon olduk. Artık de 31 Ocak – 6 Şubat tarihleri içinde yapılacak olan Türkiye şampiyonasına hazırlanması için Alaşehir’e geldik. İnşallah bir daha şampiyon oluruz ve Türkiye’yi dünya şampiyonasında temsil ederiz” diye konuştu.

Alaşehir’de hazırlandı, Almanya Şampiyonu oldu

Dünya Damla Yılmaz’ın antrenörü olan Yakın Dövüş Antrenörü Adem Demirci, “Dünya Damla Yılmaz kızımız geçen şampiyona öncesi yanımıza geldi. Almanya’dan gezmeye geldiklerinde onlarla tanıştık. Salonda çalışmaya başladık. Onda olan yetenekleri fark ettik fakat eksikleri vardı. Kendisine söylemiş olduk, ailesiyle görüştük. Daha evvel denemiş olduğu fakat başarısız olduğu bir turnuvaya hazırladık. Burada idmanları yaptı, buradan Almanya’da yapılan şampiyonaya katılmak için gitti. Almanya’da yapılan muaythai şampiyonasında Yıldızlar kategorisinde Almanya şampiyonu oldu. Almanya’da okulların tatil olduğu vakit buraya idmana geliyor. Artık de müsaade alarak 31 Ocak – 6 Şubat tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonası seçmelerine katılmak için hazırlıklarını sürdürüyor. Başarılı olarak, Türkiye’yi dünya şampiyonasında temsil edeceğini umuyoruz” sözlerini kullandı.(İHA)

Okumaya devam et...