Dünya rekortmeni Şahika Ercümen için merasim düzenlendi

semaver

New member
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen merasimde konuşan Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, Şahika Ercümen yardımıyla bugün haklı bir gurur yaşadıklarını belirtti. Ulusal atletin rekoru, Cumhuriyetin 98. yılı ve kahraman Mehmetçikler için kırdığını vurgulayan Yazıcı, “Bu gururu bizlere yaşatan ulusal atletimiz hür dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen’i tebrik ediyorum.” dedi.

Ulusal sportmen Ercümen de rekor kırdığı için memnun ve gururlu hissettiğini belirtti.

Pandemi niçiniyle 2 yıl orta verdiği dalış sporuna kuvvetli biçimde dönerek müsabakalara katıldığını aktaran Ercümen, “Bugün tüm emeklerimizin karşılığını aldığımız bir gün. Benim için bir hayli manası var. Her şeydilk evvel Cumhuriyetimize ithafen 98 metrenin üzerinde dalış gerçekleştirerek, rekor kırmanın gururunu yaşıyoruz. Bu, hem bayanlar birebir vakitte erkekler rekorunun üzerindeydi. Bu rekoru 2015 yılında kırmayı denemiştik lakin o gün kısmet olmamıştı. Altı sene daha sonra tekrar denedim. Rekoru bugün kocaman bir grupla kırdığım için fazlaca memnunum.” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Kaymakam Yazıcı, Ercümen’e plaket ve çiçek takdim etti. (AA)

Okumaya devam et...