Biz geliştiriciyiz! İlkbahar 2023 dergisi burada – ücretsiz indirin

Adanali

Member


  1. Biz geliştiriciyiz! İlkbahar 2023 dergisi burada – ücretsiz indirin

We Are Developers!’ın İlkbahar 2023 sayısı! yayınlandı ve şu anda sevkıyat yapan iX ve yaklaşan c’t’ye dahil edildi. Böylece sadece basılı dergi aboneleri bunlara erişemez Haberler geliştiricisi PDF sürümü ücretsiz olarak indirilebilir. Bu sayıya sekiz yazar katkıda bulunmuş ve 44 sayfalık kitapçığın içeriğini tasarlamıştır.


Sen inşa et, sen işlet – baharda başlar


Dergi, profesyonel yazılım geliştiricileri ve güncel konuları ve genç profesyonelleri profesyonel olarak harekete geçiren makaleleri merak eden herkesi hedefliyor. Teknik açıdan Mastodon hakkında karışık duygular besleyen yazılım mimarı Golo Roden ile yapılan bir sohbete odaklanılıyor. Bulut sunucularını yüksek güvenlik gereksinimlerini karşılayan merkezi olmayan sosyal medya alternatifi üzerinde kurmaya çalışırken, eskimiş modüller, dokümantasyon eksikliği ve iyi düşünülmemiş görünen yapılar gibi beklenmedik engellerle karşılaştılar. Sunucu altyapısı ve açık kaynağın “özgür zihniyeti” hakkında konuştuk.

Bir başka önemli nokta da, makale üzerinde çalışırken yapay zeka görüntü oluşturma konusuna giren BT ve telif hakkı avukatı Dr. Fino Jaeger ile telif hakkı yasasını incelemektir. Kendisine dergide yer alan çok sayıda resim ve hukuki açıdan zaten bilinen ve devam eden davalarda sorunları şimdi açıklığa kavuşturulmakta olan bazı fikirler borçluyuz. Midjourney, Stable Diffusion veya Dall·ee ile görüntü oluşturan ve çalışmalarının korunup korunmayacağını merak eden herkes Till Jaeger’in makalesini okumalıdır. Bahar sayısının yazarları projeleri hakkında bilgi veriyor, bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. Makaleler ve röportajlar, Mastodon ve AI telif hakkı yasasına ek olarak JavaScript, Python, Linux çekirdeği için Rust ve geliştirme platformlarıyla çevik uygulamaları kapsar:

  • JavaScript çerçevesi:Bun – Node.js için ciddi rekabet mi?
  • Twitter Mastodon’a alternatif: Teknik açıdan şüphecilik
  • wait anahtar sözcüğü ile programlama: Python eğitimi
  • yapay zeka içeriği: Telif hakkı hakkında daha fazla bilgi edinin
  • Linux çekirdeğinde pas: Proje yöneticisi Miguel Ojeda ile röportaj
  • çevik uygulama: Dahili geliştirme platformları aracılığıyla anket
iX ve c’t olarak basılan ek – ücretsiz olarak indirilebilir


İlkbahar 2023 dergisi, 23 Mart’ta iX 4/2023 sayısıyla insert olarak iX abonelerine ulaştı, c’t aboneleri için 25 Mart’ta c’t 8/2023 sayısında yer alıyor. Dilerseniz iX indirme alanından da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Genç Bir Profesyonel Olarak Yazmak: İlk Haberler MakalesiDergi, genç profesyonellere ve yeni yazarlara bir kez daha ilk makalelerini basılı olarak yayınlamaları için bir platform sunuyor. Haberler Developer editoryal ekibi, fikirden konsepte ve detaylandırmaya kadar yazma sürecine ayrıntılı öneriler ve geri bildirimlerle eşlik eder. Genç Profesyoneller serisindeki yeni makaleler, başlangıçta çevrimiçi olmak üzere aylık olarak yayınlanır. Basılı dergi “Biz Geliştiriciyiz!” yılda üç kez – ilkbahar, yaz ve sonbaharda – yayınlanır. bu arada, bu havuzdan çekiyor. Yaz baskısı İngilizce olarak yayınlanmaktadır.

Yazma deneyimi olmayan ancak Haberler’de profesyonel deneyim veya uzmanlık bilgisi paylaşmak isteyen herkes editörlere bir makale önerebilir. Yaratıcı önerilere her zaman açığız.


(onun)Haberin Sonu
 
Üst