Aydınlı atlet madalyalara doymuyor

semaver

New member
Aydın Valiliği Özel Kalem Müdürlüğünde bakılırsav yapan 49 yaşındaki Serkan Şengil, fazlaca sevdiği atletizmde elde ettiği başarılarla isminden kelam ettirmeye devam ediyor. Şampiyonalarda Aydın’ı başarılı bir biçimde temsil eden başarılı adet adeta madalyalara doymuyor. Son olarak Bursa’da gerçekleştirilen Türkiye Masterler Salon Atletizm Şampiyonası’nda Aydın’ı temsil eden Şengil, şampiyonadan şampiyonluklarla döndü. Muvaffakiyetleri ile Aydın’ı gururlandıran Şengil, 189 atletin katıldığı şampiyonada 200 metrede 27,43 saniye ve üç adım atlama branşında da 10,09 derece ile meslek rekorunu kırarak Türkiye Şampiyonu olurken, 60 metrede 8,36 saniye ve uzun atlama branşında 5,04 derece ile Türkiye İkinciliğini elde etti.

Sakatlık yaşamadan şampiyonayı tamamlayan madalya avcısı Şengil, “Yoğun geçen bir dönem başı idman programları yardımıyla bu başarıyı yakaladım. Üyesi olduğum, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü ismi ile başarılı derece ve sonuçlarla Aydın’ı en güzel biçimde temsil etmeye uğraş ettim. Program, yarış takviyesi ve atletizm deneyimi ile bir daha üyesi olduğum İzmir Masterler Atletizm Kulübüne (İZMAK) yanımda oldukları için, Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor Vilayet Müdürümüz Cenap Fillikçioğlu’na, haftanın her günü tam idman programları ile bana dayanak veren antrenör Musa Yörük hocama ve her vakit bu sporu ileri taşımama, manevi dayanağını bir an olsun esirgemeyen eşim Muazzez Şengil’e ve aileme teşekkür ederim” dedi.

Her yaşta sporun kıymetli olduğunu tabir eden Şengil, “Bu baharla birlikte tüm Aydınlı vatandaşlarımızı koşu yollarına, spor tesislerine açıkçası dışarıya bekliyoruz. Yani Aydınımızı, gökyüzünün altındaki en hoş yeryüzünde spora bekliyoruz” diyerek herkesi spor yapmaya davet etti.

AYDIN (İHA)

Okumaya devam et...