“Amici 22″de dansçı Alessio zaten akşamdır ama krize girer

celikci

New member

Alessio cesareti kırılmış bir şekilde evine döner ve bir şeylerin ters gittiğini ilk anlayan, her zaman arkadaşlarının ruh haline çok dikkat eden şarkıcı Cricca olur. Balmumu da araya girer ve onu onlarla birlikte stres atmaya davet eder: “Kendini daha iyi hissettirmesi için onu dışarı at. Bu günler var, gerçekten de olmalı”. “Bugün salondaydım ve sanki iki haftadır dans ediyor gibiydim. Koreografi zor değil, beni ne engelliyor bilmiyorum. Bana bir adım anlatıyordu, bakmamıştım bile.” Ben onu çoktan unutmuştum”.

Alessio’nun sorunu becerileri değil. Aslında, okula başladığından beri, tüm öğretmenler ona her zaman dans etme şeklini takdir ettiklerini göstermiş ve Alessandra Celentano da ona topuklu bir koreografi emanet etmiştir. Ancak baskı ve yorgunluk onu biraz krize soktu: “Bunların benim başıma geldiği ve kendime sorular sorduğum bir dönem. Doğru şeyi yaptığımdan emin değilim… Bu zihinsel bir süreç.” Gece gömleği beni ağırlaştırıyor, üzerime baskı uyguluyorum. Bir yığın şey, boş bir beynim yok, kaptığım paranoya beni meşgul ediyor”.

Wax, “Zihinsel şeyler o zaman geçer, o gömleğin sana ağırlık vermesi normaldir”, diye güvence veriyor. “Herkesin anları vardır hayır, normal. Seninki şimdi geldi ama şanslısın çünkü sen çok güçlüsün. Sadece dansta değil, insan olarak güçlüsün. Herkese iyi davranıyorsun, herkesle iyisin.” … Sen de yakışıklı bir guaglionesin” Bu nedenle arkadaşları onu bu ağırlıktan kurtulmaya davet ediyor. “Bir dansçı olarak bazı şeyleri kaçırdığımı biliyorum, tam değilim. Dansçıların çok güçlü olması için gereken o bütünlüğe sahip değilim”, diye açıklıyor.

Ramon için ortağının sorunu acelecilik ve Alessio da aynı fikirde: “Koreografiyi öğrenemiyorum çünkü bunu iyi yapmak için kendime nasıl zaman ayıracağımı bilmiyorum. Her şeyin hemen ortaya çıkmasını isterim. Benden önce orada.” Samu’ydu ve işini nasıl hemen öğrenebildiğini anlayamadım”. Partner için ise her dansçının farklı bir çalışma yöntemi vardır: “Hemen her şeyi yapar ve sonra ortalığı toplamaya gider. Hepimiz farklıyız, hadi ceketini al da biraz dışarı çıkalım”.