13 yaşındaki Muharrem, basketbolla ömrüne yeni bir sayfa açtı

semaver

New member
2071 Melih Şah Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Muharrem Geyik, doğuştan bedensel engelli olduğu için meskende eğitim alarak, okumaya çalışıyor. Birden fazla vaktini meskende geçiren Muharrem Geyik’in ömrü yaklaşık 3 ay evvel tanıştığı basketbol yardımıyla değişti.

Yaşadıklarını anlatan Muharrem Geyik, şunları söylemiş oldu: ”Takım kaptanının eşi ve benim annem, başörtüsü alım-satımı yapıyor. Annem, kaptanımıza durumumu anlatıyor. Kaptanımız beni orada görüp kulüp lideriyle, ziyarete geldiler. Ailemden müsaade alarak idmanlara başladım. Benim için yeni bir sayfa oldu. bir evvel konutta oturuyordum. Konutta eğitim aldığım için de hiç bir toplumsal ömrüm yoktu ve dışarı da çıkamıyordum. Basketbol yardımıyla kent şehir kent geziyorum. Grubuz da âlâ ve en küçüğü ise benim. Gelecek için ekibimiz benden beklentisi yüksek. Bende elimden geldiği kadar gruba yardım edeceğim“.

Bugüne kadar ligdeki 3 maçta bakılırsav yaptığını hatırlatan Geyik, ”Ligde 3 maçta da bakılırsav aldım. Birinci maçımda bakılırsav alınca epeyce heyecanlandım. Çok hoş bir his ve basketbol fazlaca hoş bir spor kısmı. Herkese bu sporu yapmasını tavsiye ederim. Ailemde benim her vakit destekliyor. Büyüyünce polis olmak istiyorum. Artık ise mesleğim basketbolcu oldum, lakin polislik mesleğini de seviyorum” dedi.

‘MUHARREM ULUSAL EKİBE SEÇİLİR’

Muharrem Geyik’in basketbola başlamasına yardımcı olan ekip kaptanı Özkan Bozkurt ise, ”Ailesini arayıp ekibimizi anlattım. Onlara bu biçimde bir spor olduğunu bilmiyorduk dediler. Muş üzere bir yerde karda, kışta konutta oturacağına bizimle gelsin spor yapsın ve burada muvaffakiyet olursa, ulusal grup ve okul hayatıyla, iş hayatının değişir ve kendisine de büyük bir toplumsal aktive olacağını söylemiş olduk. Aile anlayışlı olup kendileri de takviye verdi. Bizde kendisine spora kazandırdık. Azmi devasa yükseklikte. Bundan 1,5 yıl daha sonra ben inanıyorum ulusal takamı dahi seçilir. ”diye konuştu. (DHA)

Okumaya devam et...