"Yeni Amsterdam"İşte son bölüm geliyor

celikci

New member
Eggold, “Şimdiden beş sezon geçtiğine ve bunun son olduğuna inanamıyorum” diyor. heyecanlı bir son bölüm Bu inanılmaz yolculuk için teşekkür ederim. Bu uzun yolculukta bana eşlik eden herkesi özleyeceğim” dedi.

Yazar David Schulner ekliyor: “Beşinci sezon her şeyin başladığı yerde bitecek. Bence birinci sezonun enerjisine geri dönmek önemli… İzleyicileri heyecanlandıran tüm hikayeler değerli bir son bulacak.”

New Amsterdam’ın hikayesi “New Amsterdam” olayları gerçek olaylardan esinlenmiştir: Amerika’nın en eski devlet hastanesi olan New York’taki Bellevue Hastanesi’nin hikayelerinden ve Twelve Patient: Life and Death at Bellevue adlı ciltten alınmıştır. Hastane , dizinin yapımında yazar ve yapımcı olarak yer alan eski tıp direktörü Eric Manheimer tarafından yazılmıştır. Pek çoğu arasında Belki Yarın bölümü öne çıkıyor. Burada New Amsterdam çalışanları, Yüksek Mahkeme’nin kürtaj hakkıyla ilgili aldığı kararın pratik sonuçlarıyla boğuşuyor. Goodwin, hamileliği hayatını tehdit eden bir kadın için ancak onu New York’un taşrasından alarak geçerli bir yardım bulabilecektir…