Uçan Türkler Avusturya yolcusu

semaver

New member
Avusturya’nın Kulm Mitterndorf kentinde 27- 29 Ocak tarihlerinde düzenlenecek olan Kayakla Uçuş Dünya Kupası’na katılacak olan Arda İpcioğlu ile Muhammed Ali Bedir, idman yaptıkları Slovenya’dan bugün karayolu ile yola çıktı. Mesleklerinde dördüncü defa uçuş rampasından atlayacak olan İpcioğlu ve Bedir, Türkiye’yi en yeterli biçimde temsil edeceklerini söylemiş oldu.

Slovenya’da fazlaca yeterli bir idman geçirdiklerini belirten Arda İpcioğlu, “Bu dönem şu ana kadar 14 dünya kupası yarışına katıldım. 12 müsabakada elemeleri geçmeyi başardım. Bu 12 yarışın 4 yarışında ise final tipine kalarak dünya kupası puanı almayı başardım. Avusturya’daki yarıştan daha sonra Muhammed Ali Bedir ile Nisan ayının birinci haftasına kadar sürecek dönemde yaklaşık 19 tane daha dünya kupası müsabakalarına katılacağız. Yarışta ikimizin de amacı bana ilişkin olan 196.5 metrelik Türkiye rekorunu daha ileriye, 200 metreye çıkarmak” diye konuştu.

Bu dönem şu an kadar 8 dünya kupası yarışına katılarak 5 kez elemeleri geçmeyi başaran Muhammed Ali Bedir ise, “Arda ile yarışlara fazlaca hoş hazırlandık. Elimizden gelenin en uygununu yapacağız” dedi.(DHA)

Okumaya devam et...