THF ve Türk Kızılay içinde iş birliği protokolü imzalandı

semaver

New member
Türk Kızılay Genel Merkezi’nde bugün imzalanan protokol ile THF çalışanları ve atletlere birinci yardım eğitimi verilmesi ve Kızılay Manisiz, Kızılay Bayan ve Genç Kızılay yapılarının Türkiye Hentbol Federasyonu tarafınca düzenlenen hentbol hakemliği eğitimlerinde kullanılması sağlanacak.

Protokol imza merasiminde konuşma yapan THF Lideri Uğur Kılıç, “Özellikle manisiz Kızılay bizim için hayli bedelli ve oradaki vizyon epeyce değerli. Biz manisiz Kızılay’da var olan Kızılay destekçilerinin, THF’nin ‘Engelsiz Hakem Projesi’nin bir paydaşı olmasını fazlaca istiyoruz. Onları Kızılay dayanağıyla hentbol ekosisteminin içerisine katmak bizim için epey kıymetli. Her hentbol paydaşımız, atletimiz, antrenörlerimiz, hakemlerimiz birinci yardım eğitimleriyle, afet idare eğitimleriyle en değerli Kızılay destekçileri olacak” dedi.

Sporcuların ve federasyonların Kızılay için kıymetli bir fırsat olduğunu kaydeden Türk Kızılay Genel Lideri Kerem Kınık, “Toplumun ve bireyin dirençliliği noktasında sporun ve atletlerin sağlamış olduğu imkanlar bu manada epey daha kıymetli. Birinci yardım şuurunun ve dayanışma ruhunun atletlerimiz aracılığıyla oluşturulması ve savunuculuk noktasında atletlerin konumlanması toplumumuz açısından epeyce faydalı olacaktır. Birinci yardımdan afete, insani yardımdan fiziki aktivitelere kadar fazlaca farklı ve geniş alanda yapacağımız bu iş birliğinin güzel olmasını temenni ediyorum” tabirlerini kullandı. Konuşmaların akabinde taraflar, iş birliği için protokol metinlerini imzaladı. İmzaların akabinde THF Lideri Uğur Kılıç, Türk Kızılay Genel Lideri Kerem Kınık’a Hentbol Ulusal Grubu forması ikram etti. Kınık ise Kılıç’a plaket takdim etti.(DHA)

Okumaya devam et...