Susam Sokağı karakterlerinin çocuklara aşı daveti yapmasına reaksiyon: ‘Minik Kuş bir komünist’

Kedicik

Global Mod
Global Mod
ABD’de 5-11 yaş ortası çocuklar için koronavirüse karşı aşılamanın başlamasıyla, daha evvel de aşı kampanyalarına katılmış olan Susam Sokağı programının iki en tanınan karakteri aileleri ikna için işe koyuldu.

6 yaşında olduğu sanılan Minik Kuş karakterine ilişkin Twitter hesabında cumartesi yapılan paylaşımda, “Bugün aşı oldum! Kanadım biraz ağrıyor lakin bu aşı benim ve başkalarının hastalanmamasını sağlayacak ek hami güç olacak” sözleri kullanıldı. Paylaşımda Minik Kuş’un ‘küçüklüğünden bu yana biroldukca kere aşı olduğuna’ da dikkat çekildi.

I got the COVID-19 vaccine today! My wing is feeling a little sore, but it'll give my body an extra protective boost that keeps me and others healthy.

Ms. @EricaRHill even said I’ve been getting vaccines since I was a little bird. I had no idea!

— Big Bird (@BigBird) November 6, 2021

Bunun akabinde Elmo karakteri devreye girdi ve onun ağzından da “Arkadaşlarımın aşı olabileceğini öğrenmek memnunluk verici, yakında Elmo da aşı olabilir” paylaşımı yapıldı.

Elmo was so happy to talk to @DrSanjayGupta at the town hall today! Elmo learned that Elmo's friends can get the COVID-19 vaccine now, and soon Elmo can too!

— Elmo (@elmo) November 6, 2021

Bu duruma en büyük yansıyı Cumhuriyetçi Teksas Senatörü Ted Cruz, “Hükümet propagandası… 5 yaşındaki çocuğunuz için!” diyerek gösterdi.

Government propaganda…for your 5 year old! https://t.co/lKUlomnpq1

— Ted Cruz (@tedcruz) November 6, 2021

Eski ABD Lideri Donald Trump destekçisi Arizona Senatörü Wendy Rogers “Minik Kuş bir komünist” dedi.

Big Bird is a communist.

— Wendy Rogers (@WendyRogersAZ) November 7, 2021

Bir öteki Cumhuriyetçi Robby Starbuck da Minik Kuş’un aşının yol açacağını savunduğu pıhtı yüzünden ölebileceğini öne sürdü.