“Roma'da yankesiciler günde 400 avro kazanıyor”

celikci

New member
Cicalone, yaptığı faaliyetler sonucunda yankesicilik dünyasına dair pek çok şey öğrendiğini şöyle anlatıyor: “Roma'da yaklaşık 150 aktif olan var – ekledi -. Günde yaklaşık 400 avro kazanıyorlar. Oradan 2-3000'e ulaşabilirsiniz. Suçluların milliyeti yoktur, onlar sadece suçludur. Yatay örgütlerdir, üst düzey biriyle konuşan bir grup lideri vardır. Ayrıca yeni üyeler de vardır, ancak cezalandırılmazlar. Biz gelene kadar her zaman aynı yolları izlerler ve sonra yol değiştirmeye karar verirler. Zayıf av diye bir şey yoktur”. Sonra faaliyeti hakkında ayrıntılı bilgi verir: “Bana eşlik eden arkadaşlar bunu kar amaçlı yapmıyorlar. – diyor -. Sadece filme almıyoruz, açıklamalarımızı da yapıyoruz”. Ve şiddet suçlamalarını reddediyor: “Onlar boksör, doğru, eğer gerçekten vururlarsa çok fazla sorun yaratırlar”. Ve bir adamı boynundan engellediği videoda şöyle diyor: “Çekimlere başlamamıştık, bir arbede oldu ve partnerime vurdu – diye ekledi -. Bu yüzden kaçmasın diye onu boynundan engellemeye karar verdim. Yaptığım tutuş acıtmıyor, sadece engellemek için. Evelina'ya vurmaya devam eden bir kız gördüm, onu savunmaya gittim”.