Özel eğitim öğrencisi Yusuf Efe Yıldırım’dan büyük başarı!

semaver

New member
Çankaya’da Çayyolu Münevver Öztürk Ortaokulu 8’inci sınıf öğrencisi Yusuf Efe Yıldırım, 9 yaşındayken Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde özgül öğrenme kuvvetliğü tanısı kondu. Yusuf Efe, okulunda kaynaştırma öğrencisi olurken, özel eğitim merkezinden dayanak almaya başladı. Yusuf Efe, hekiminin ve özel eğitim merkezindeki hocalarının yönlendirmesiyle cimnastiğe başladı. Yusu Efe, cimnastik ile evvel 85 kilodan 60 kiloya düştü, akabinde 2021’de İzmir’de düzenlenen Türkiye Cimnastik Çocuk Fitness Şampiyonası Ulusal Ekip seçmelerinde koreografiyi unutmasına karşın Türkiye 3’üncüsü oldu. 2022’de tıpkı müsabakada bir daha koreografiyi unutan Yusuf Efe, bunu hakemlere muhakkak etmeden şova devam etti ve Türkiye 1’incisi olarak ulusal kadroya seçildi. Yusuf Efe, artık 27-30 mayıs tarihleri içinde Sırbistan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonasına hazırlanıyor.

“BÜTÜN VELİLER AĞLADI”

Anne Parıltı Yıldırım (44), oğlunun hekimlerin tavsiyesi ile cimnastiğe başladığını anlatarak, “Yusuf Efe, cimnastiği yapabildi. Burada başarmayı gördü. 2021 yılında Türkiye Şampiyonası ulusal ekip seçmelerine katıldı ve Türkiye 3’üncüsü oldu. Aslında Türkiye 2’ncisi olacakken koreografisini hakemlerin karşısında unuttuğu için antrenör ve hakemlerden müsaade istedi. Şayet Yusuf sahneyi terk etseydi hiç derece alamayacaktı. Yusuf sahneyi terk etmedi ve devam etti. Yusuf sahnedeyken bütün veliler ağladı. ‘Sahneyi bırakma, pes etme Yusuf’ diye desteklediler. Ulusal ekip seçmeleri Türkiye’de yeniden yapıldı. Oğlum kendi yaş kategorisinde bu kere Türkiye 1’incisi oldu. Lakin bir daha koreografisini unuttu. Fakat Yusuf pes etmedi. Çok memnunum, epeyce gururluyum. İnşallah Türkiye’yi temsilen oğlum Sırbistan’da yarışacak” dedi.

“ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM”

Yusuf Efe Yıldırım ise Türk bayrağını Sırbistan’da dalgalandırmak istediğini belirterek, “1’inci olduğum yarışta da bundan evvelki yarış üzere unutmamak istedim. Ne kadar yine etsem de o müsabakada da unuttum; ancak bu sefer hiç bir biçimde aşikâr etmedim unuttuğumu, devam ettim. Gayem dünya müsabakalarında elimden geleni yapabilmek. Sırbistan’a hayli sıkı bir biçimde Gültekin ve Yavuz hocamla hazırlanıyoruz. Sırbistastan’dan dünya şampiyonu olarak dönmek ve bayrağımızı dalgalandırmak istiyorum” diye konuştu. (DHA)

Okumaya devam et...