NBA yıldızından flaş açıklama! “100 milyon Dolar’dan oldum…”

Felaket

New member
Amerikan Basketbol Ligi NBA gruplarından Brooklyn Nets’te forma giyen yıldız oyuncu Kyrie Irving, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmayı reddetmesi niçiniyle 100 milyon dolarlık kontrat uzatma teklifinin geri çekildiğini söylemiş oldu.
ABD’de Kovid-19 aşılarına yönelik mecburilik niçiniyle geçen dönem mart ayına kadar Brooklyn Nets’in iç saha maçlarına çıkamayan ve eyaletlerde değişen sıhhat kanunlarının akabinde kimi deplasman müsabakalarını da kaçırmak zorunda kalan Irving, aşı olmayı reddetmesi niçiniyle mali taraftan büyük kayıplar yaşadığını vurguladı.
ABD basınına konuşan 30 yaşındaki basketbolcu, aşı olmaması niçiniyle kulübün dört yıllık kontrat uzatma teklifi yapmadığını belirterek, “Dört yılı kaybettim, aşısız olduğum için 100 milyon dolarlık bir kontrattan oldum. Aldığım sonucun kararı bu oldu.” dedi.

“Geleceğimle ilgili büyük belirsizlik var”
2016’da NBA şampiyonluğu yaşayan ve 7 defa all-star seçilen Irving, aşı olmama sonucunın mesleğini tehdit ettiğini de kaydederek, “Aşılı yahut aşısız olmak, yeni bir mukavele almak için kıymetli rol teşkil ediyor. Geleceğime ait büyük bir belirsizlik var. Bu ligde yahut bu kadroda kalıp kalmayacağımı bilmiyorum. Bu sonucum niçiniyle, hayatım boyunca işimi kaybedebileceğim gerçeğiyle yüzleşmek zorundayım.” değerlendirmesinde bulundu.
Brooklyn Nets ile Irving içindeki mukaveleye nazaran, kulüp, geçen dönem 100 milyon dolar karşılığında muahedeyi dört yıl daha uzatma opsiyonunu kullanmadı.
Kulübüyle kontratını, özel bir unsur yardımıyla, yalnızca kendi isteğiyle 18 Ekim’de başlayacak bu dönem için uzatabilen Irving, dönem sonuna kadar 36,5 milyon dolar kazanacak ve akabinde özgür oyuncu statüsüne geçecek.