“Meloni’nin cazzimma’sı var, LGBTQ+ hakları üzerine diyalog”

celikci

New member

Arisa’nın neye bulaştığının çok iyi farkında olduğu, Başbakan’a yapılan ilk övgüden hemen sonra yaptığı açıklamada (“Bu şey benim aleyhime olacak”) ancak öte yandan şarkıcı o zamandan beri bunu düşünmedi. bu şekilde geçmişte Giorgia Meloni’ye olan saygısını zaten ifade etmek istemişti. “Bir keresinde Bayan Meloni’den hoşlandığımı söyleyen bir konuşma yaptım – diyor -. Bütün arkadaşlarım faşist olarak seçileceğimi belirterek bunu yapmamamı tavsiye ettiler”.

Geçen yıl vaftiz annesine bu yılki gösteriler öncesinde Pride için taç giydiren LGBTQ+ topluluğunun nasıl tepki vereceğini şimdi göreceğiz. 10 Haziran’da Roma’da ve 24 Haziran’da Milano’da yapılacak olana katılmalı. Ağda çıkışına verilen ilk tepkiler kesinlikle ona karşı şefkatli değildi, ancak Arisa dümdüz yoluna devam ediyor. “Sadece karikatürlerden veya bariz sahnelerden değil, aynı zamanda çok normal insanlardan oluşan LGBTQ+ topluluğuna göre medya temsilini biraz genişletmeye çalışmak istiyorum – dedi -. Bence korkutmayı bırakmalıyız, ama vay insanlar olduğumuzu gösterin Belli bir yoldan giden ve özgürce seçim yapan ve bu kadar zor bir seçim yapan insanlar daha büyük bir duyarlılık geliştiriyor, bu toplum için harika bir hediye”.

Ve bu, Başbakan’ın pozisyonlarıyla nasıl bağdaştırılıyor? “İnsanların bazı şeyleri anlamasını sağlayacak sabra ve sevgiye sahip olmasını isterim, çünkü o gerçekten bizi yüksek seviyelere çıkarabilecek biri, cazzimma’ya sahip ve böyle bir insana ihtiyacımız var – devam ediyor Arisa -. Onunki değil açık pozisyonlar ama bence çok katı ve korkak bir anne gibi davranıyor Sadece bir çocuk annesi değil, dört çocuk annesi ve sonra dört çocuğa da iyi gelen şeyler yapıyor, belki birini cezalandırıyor gibi görünüyor. . Zaman ve diyalog gerektirir”.