Marco Bocci, “Le Iene”ye kendisini vuran hastalık hakkında konuşuyor

celikci

New member
Marco Bocci misafiri oldu “Sırtlanlar” 2 Mayıs Salı bölümünde: Oyuncu, birkaç yıl önce başına gelen hastalıktan bahsettiği dokunaklı bir monologda kendi kendine anlattı. Bugün hala birlikte yaşamak zorunda kaldığı karmaşık sonuçları olan bir hastalık. “Dört yıl önce bir kazadan kurtuldum. nadir bir virüs – aktörü ve kocasını açıkladı laura chiatti -. Beynin hafızayı ve konuşmayı yöneten kısmını vurdu.”

Bocci konuşmasında konuşma yeteneğinin geri gelmesine rağmen hafıza sorunlarının devam ettiğini söylüyor. Özellikle bir oyuncu için yönetilmesi zor bir durum: “Bugün Arkadaşların yüzlerini tanımıyorumve bir filmi daha önce izlediğimi fark etmeden önce altı kez bile izleyebilirim – tekrar açıklıyor -. Çocukluğumdan birkaç anekdot hatırlıyorum o kadar ki arkadaşlarım beni arar ve ben cevap veririm: DSÖ? Ama nerede? Ama ne zaman? Çünkü bu soruları defalarca tekrarlıyorum. Google Haritalar ile yaşıyorum çünkü büyüdüğüm çevredeki kasabaların sokaklarını hatırlamıyorum ve iki kat daha fazla çalışarak işimi yeni bir şekilde yapmayı öğrenmek zorunda kaldım.”

Bocci de bu durumun ne kadar önemli olduğundan bahsetti. ona acı çektirmek: “Çoğu zaman kendimi cahil, sınırlı, zarar görmüş hissettim – diyor – çünkü bir ömür boyu içimizde taşıdığımız anılar bize her gün kim olduğumuzu anlatıyor. Peki ya artık o anılara sahip olmayan ben ya da ben ama yozlaşmış, hayal gücüyle karışmış, ben gerçekte kimim? Sık sık kendime sordum. Sonra bakmayı bıraktım ve onun yerine gerçekten öyle olduğunu hayal etmeyi seviyorum. şans eserigeçmişimde kesinlikle unutmam gereken bir şey olduğunu.”

Bu soruna rağmen, bugün aktör hayatını tekrar ellerine almayı başardı: “Bugün bu sıkıntıyla yaşamayı öğrendim, gerçekten bazen bundan faydalanıyorum ve çok iyi hatırladığım şeyleri hatırlamıyormuş gibi yapıyorum”. Ve şu sonuca varıyor: “Geçmişinden bir parçayı geride bırakmış, şimdiki zamanda yaşamak için her gün yeniden doğuyorum. Yeni bir adam ve size garip gelse bile mutlu bir adam.”