Kastamonu Belediyespor-Tekirdağspor maç kararı: 40-21

semaver

New member
Türkiye Hentbol Muhteşem Ligi’nde gayret eden Kastamonu Belediyespor, alanında Tekirdağspor’u konuk etti. Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda oynana müsabakada Kastamonu Belediyespor, idman havasında geçirdiği müsabakadan 40-21 galip ayrıldı. Tekirdağspor, Kastamonu Belediyespor’un süratli ataklarına karşılık veremeyince alandan farklı bir biçimde yenik ayrıldı. Hem Türkiye Kupasında birebir vakitte Harika Lig ’de yoluna kayıpsız devam eden Kastamonu Belediyespor’da Kübra Sarıkaya 8 gol atarak sahanın en skorer ismi oldu. Kübra’yı Yağmur Toprak ve Betül Yılmaz 5 gol ile takip etti. Kastamonu Belediyespor, birinci yarıyı ise rakibi karşısında 17-8 önde kapadı.

“Hedefimiz hem Üstün Lig kupasını birebir vakitte Türkiye Kupasını müzemize götürmek”

Maçın akabinde değerlendirmelerde bulunan Kastamonu Belediyespor Antrenörü Hakan Günal, “Maç her ne kadar yüksek skorda farklı bir biçimde bitmiş olsa da biz her maçı öteki maçın bir idmanı üzere bakıyoruz. Yendiğimiz ya da yenildiğimiz maç, hangisi olursa olsun bizim için fark etmiyor. Kıymetli olan bizlerin kadro olarak alanda gerçek işleri ortaya koyabilmemiz. Bunun çalışmasını yapıyoruz, yaptığımız idmanların almaya çalışıyoruz. Zira önümüzde daha hayli maç var. Hem Türkiye Liginde tıpkı vakitte Türkiye Kupasında yolumuza devam ediyoruz. Şu anda Türkiye Liginde nazaranle ile karşılaşacağız, akabinde Ego ile oynayıp üstüne İzmir ile karşılaşacağız. 1 haftada oynayacağımız üç tane maç var. Bunların provasını da yapmak zorundayız. Bu maçlara da hazırlanmak zorundayız. Türkiye Kupasında bir daha Tekirdağ ile çeyrek finalde karşılaşacağız. Amacımız her iki kulvarda da kupayı alıp müzemize götürmek. Ben geldikten daha sonra bu ağır müsabakalar niçiniyle hayli fazla antrenman fırsatı bulamadık. Daha yeni 4 günde 7 tane antrenman yapabildik. Onlarında karşılığını zannediyorum ki yavaş yavaş alacağız. Hiç aralıksız 12 Nisan’a kadar epey fazla ligde oynayacağımız müsabaka var” dedi.

Kadrosunda yedek yahut as ayrımı olmadığına işaret eden Günal, “Bu ayrımı hiç bir vakit ben yapmıyorum. Benim için kıymetli olan oyuncunun alana hazır bir biçimde çıkması ve bu oyunun da dönem boyunca devam ettirmesidir. Benim prensibim de budur. Bizde yedek oyunca kavramı yok, her oyuncunun alanda fazla vakit alması, aldığı vakti da en güzel biçimde değerlendirmesi. Bugünde hangi arkadaşımıza fırsat verdiysek onlarda en yeterli biçimde bunu değerlendirdiler” diye konuştu.

İHA

Okumaya devam et...