Isobel’in doğum günü için “Amici 22″de… bir şakayla

celikci

New member

Anneme gelen telefon

Finalistler Wax, Mattia ve Angelina, Isobel’in annesini ararlar ve İngilizlerle yaşanan bazı zorlukların ardından balerinin en sevdiği pastanın hangisi olduğunu söylemeyi başarırlar: “Fındıklı cheesecake’i sever”. Tatlı soru çözüldükten sonra, yoldaşlar onun için güzel bir şaka hazırlamaya koyulurlar: Mattia ona aşıkmış gibi davranacak ve onun hakkında açıklama yapacak cesareti bulamayacak.

Mattia’nın aşkı

Kız şan dersinden döndüğünde, arkadaşı Angelina onu verandaya davet eder ve yaramazca sorar: “Mattia sana bir şey mi söyledi?” Sorusuna biraz şaşıran kadın, “Hayır, çünkü ne oldu?” Şarkıcı kıkırdayarak devam ediyor: “Bir trenin altında. Geçen hafta epey konuştuk… Sana aşık olduğu için seninle konuşmak istiyor ve benden konuşmayı açmamı istedi. .”

Romantik fotoğraf kitabı

Duygu karşılıksız kaldığı için Isobel giderek daha fazla şaşırıyor ve üzülüyor. Aslında okulun içinde şarkıcı Cricca’ya çok bağlıydı. Ama Angelina devam ediyor: “Ona senin için bir şey olmadığını söyledim ama Amici’de geçen hafta olduğu için sana söylemek istiyor. Bunu yapacak cesareti kendinde bulamıyor”. Ardından şarkıcı, Mattia’nın bilgisayarını alarak aşkının hangi düzeye ulaştığını ona gösterir: “Isobel aklını kaçırmış. Bakın ne yapıyor…”. Daha sonra, üzerine küçük kalpler ve aşk cümleleri çizdiği, Isobel’in poz verdiği bir dizi fotoğrafını gösterir.

Mattia: “Sana karşı hislerim var”

Büyük final zamanı: Isobel’in “Kahveye ihtiyacım var, bunu aç karnına yapamam” itirazları arasında Angelina kalkıp Mattia’yı arar. Ancak hazırlamak için mutfağa giderken Mattia’nın yanına gelir: “Seninle konuştu mu? Sana bazı şeyleri söyleyemem. Seni her zaman bir arkadaş olarak gördüm ve harika bir ilişkimiz var. ama daha fazla bir şeyler hissetmeye başladım”. Dansçı, beyanı karşısında donakalmış halde kalır, ancak neyse ki Wax araya girerek bunun bir şaka olduğunu ortaya çıkarır: Asıl sürprizi, uzaktaki ailesinden gelen çok tatlı bir mesajla birlikte pastasıdır.