İsmail Arda Kürsü, Avrupa Şampiyonası için Bulgaristan’a gitti

semaver

New member
Thai Boks Ayyıldız Spor Kulübü ve Kadıdağı Halk Eğitim Merkezi Muay-Thai ve Wushu Atleti Gazeteci Fatih Kürsü’nün oğlu Merkez Ortaokulu öğrencisi İsmail Arda Kürsü, Ulusal Ekiple birlikte Wushu – Kungfu’da Avrupa’da madalya aramak için yola çıktı. 12-15 Mayıs tarihleri içinde Bulgaristan’da düzenlenen olan Avrupa Şampiyonasında Kürsü, madalya arayacak.

Thai Boks Spor Kulübü ve Kadıdağı Halk Eğitim Merkezi Antrenörü Bekir Shukakidze, “İsmail Arda Kürsü hayli başarılı bir sportmen. Spor hayatının yanı sıra eğitim-öğretim, terbiye ve ahlak olarak örnek gösterilecek bir birey ve atlet. Kendisi dört sefer Türkiye Şampiyonluğu elde ederek ismini ulusal kadroya yazdırmayı başardı. İnşaAllah Ulusal kadroyla bir arada yanında olamayacağım ancak Bulgaristan’da bizim için, memleket ve ülke için madalya kazanarak büyük gurur yaşatacağına eminim. Kendisine sponsor olacak iş insanları olursa epeyce şad olacağımızı da buradan belirtmek istiyorum” dedi.

Milli Atlet İsmail Arda Kürsü ise, birinci kez yurt haricinde ulusal forma ile ringe çıkacağı için epey heyecanlı olduğunu belirterek, Avrupa Şampiyonu olmak için elinden geleni yapacağını, İstiklal Marşını okutup Türk bayrağını dalgalandıracağını vurguladı.

İHA

Okumaya devam et...