Fenerbahçe’den 115. yıl kutlaması

semaver

New member
Resmi kuruluş yılı 1907 olan ve Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 Mayıs 1918 tarihli kulübü ziyareti sebebiyle, Fenerbahçe her yıl 3 Mayıs’ta kuruluşunu kutluyor. Sarı-lacivertliler de bu çerçevede 115. yılı için paylaşımda bulunarak ‘1907’de filiz veren fidan, bugün 115 yaşında koca bir çınar’ tabirlerine yer verildi. ‘Efsane 115 yaşında’ başlığı ile yapılan açıklamada, “Gücünü topraklarına sıkı sıkıya bağlı olan köklerinden alan, ilişkin olduğu vatanının gençlerine yarar sağlamayı kuruluş hedefi kabul eden, ülkesi için gerektiğinde benliğini siper eden bir duruştur Fenerbahçe!

Cumhuriyeti ve Atatürk unsurlarını özümsemiş, var olduğu her alanda, yarıştığı her kulvarda, zeki, çevik ve ahlaklı atletleriyle, kırmızı-beyaz bayrağını her vakit yorulmadan gururla dalgalandırmış, Türkiye’nin en büyük spor kulübüdür Fenerbahçe!

Bu büyük kulüp için Ceddinin izinde yürüdüğü her gün ‘ilelebet’ diyebilmek, 115 yıl boyunca kuşaklara ilham olan atletler yetiştirmek, Türk gençlerinin her daim elinden tutmak, en büyük gurur olmuştur! İşte bunun için her vakit en bedelli kimliktir, Fenerbahçe ve Fenerbahçelilik! Cumhuriyet’le iç içe geçmiş pahaları, ulu tarihi, onurlu uğraşı, kimseye boyun eğmeyen faziletli duruşuyla kupalardan, madalyalardan, şampiyonluklardan öte bir ruhtur Fenerbahçe!

1907’de filiz veren fidan, bugün 115 yaşında koca bir çınar!

Gölgesinde gurur, köklerinde onur, kollarında yarınların sonsuz umudunu taşıyor. Dün olduğu üzere bugün, yarın ve istisnasız her gün milyonlarca taraftarı için “İyi ki, Uygun ki Fenerbahçe” Efsane 115 yaşında! Yaşa Fenerbahçe!” Tabirlerine yer verildi.

Okumaya devam et...
 
Üst