“Eşim benim gücüm”

celikci

New member
Patrick Zaki7 Şubat 2020'de Mısır'da hapsedilen ve neredeyse iki yıl sonra serbest bırakılan Bologna Üniversitesi'nin “Gemma” toplumsal cinsiyet çalışmaları programının Mısırlı öğrencisi, “Verissimo”ya hapishane deneyimini anlatıyor. “Ben … idim 17 saat işkence gördü ama kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Beni havaalanında durdurduklarında bunu zaten anlamıştım. Psikolojik şiddet daha zordu bu iki yılda fiziksel olandan bile daha fazlası oldu” dedi insan hakları aktivisti.

“Covid sırasında bir tane almayı başardım radyo Bir programı dinlemek için eşim bu sayede bana mesaj atabildi, program aracılığıyla benimle konuştu. Bana yazdığında annemle babamın iyi olduğunu ve onun beni beklediğini bildiğim için çok ağladım. Bana inanılmaz bir güç verdi. Eşim her zaman beni destekledi, hapishanedeyken benim için bir güç ve dayanıklılık kaynağıydı” diye devam etti Patrick Zaki. “Bugün benim için özgürlük vakit geçirmektirnormal şeyler yapmaya geri dönmek ve delirmemek için zaman ayırmamaktır. Hapishanede saniyeler yıllar gibi geldi” diye bitiriyor.