Erken emeklilik! 22 yaşında basketbolu bıraktı…

Felaket

New member
2020 yılında Dallas Mavericks tarafınca 31. kolay draft edilen ve NBA’e birinci adımını atan 22 yaşındaki Tyrell Terry, emeklilik sonucu aldığını deklare etti.
Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sonucunı duyuran Terry, “Bugün karakterimin büyük kısmını inşa eden oyundan ayrılma sonucu aldım. Bir yandan inanılmaz zaferlere, olağanüstü anılara ve ömrüm boyunca yanımda olacak arkadaşlıklar edinirken, bununla birlikte hayatımın en kara anlarını da yaşadım. Bu oyun beni yaratırken hem de yok etmeye başladı.
Göğsüme oturan ve taşıyabileceğimden hayli daha ağır olan bir taş yüzünden olağan biçimde nefes almakta zorlanmaya ve mide bulantılarıyla uyanmaya başladım. Bu sporun bana açtığı her kapı için minnettar olsam da bende inanılmaz bir telaş yaratıyor ve artık aşık olmadığım bir şey için bu gayrete devam edemem.
Kimileri için harcanmış bir yetenek olarak görüleceğim. Basketbol açısından bu gerçek olsa da hayattaki en büyük muvaffakiyetleri sağlayan şeyler de büyük başarısızlıklardır. Benim için dış dünya epeyce daha fazlası ve bunları keşfetmek için heyecanlanıyorum. Basketbol haricindeki kimliğimi bulmak için heyecanlı hissediyorum.” sözlerini kullandı.

2020/21 döneminde Dallas Mavericks forması ile 11 maça çıkan Terry, dönem sonunda Dallas ile yollarını ayırmış ve Memphis Grizzlies ile anlaşmıştı. Terry, Grizzlies’te ise yalnızca 2 maça çıkabilmişti.