Ceylin Ataş’ın gayesi Avrupa şampiyonluğu

semaver

New member
Yatağan Mahallesi’nde çiftçilik yapan ailesiyle yaşayan 14 yaşındaki ortaokul öğrencisi Ceylin Ataş, okulda vücut eğitimi öğretmeni Hasan Can ve Murat Dirier’in 3 yıl evvel açtığı dart kurslarına katıldı. Dart sporunu seven Ceylin Ataş, meskeninin bahçesinde sunta tahtanın üzerine renkli kalemlerle dart boardu çizdi. Bir yandan kendi yaptığı boarda atışlar yaparak dart sporunu geliştirirken, ailesine de küçükbaş hayvanları güderek yardımcı oldu. Ceylin’in kendi başına board çizip, atış yaptığını öğrenen öğretmeni Hasan Can, öğrencisine gerçek board ikram etti.

Gerçek boardla yaptığı antremanlar sonunda evvel okulun dart grubuna, daha sonra da Pamukkale Belediye Spor Kulübü dart grubuna seçilmeyi başaran sportmen, turnuvalarda Yıldız Kızlar Türkiye İkinciliği ve Genç Kızlar Türkiye İkinciliği üzere dereceler alarak bugüne kadar toplam 29 madalya topladı. Profesyonel dart sportmeni olan ve ulusal gruba seçilen Ceylin, kendi yaptığı board yardımıyla artık de İspanya’da 11-17 Haziran’da düzenlenecek Avrupa Elektronik Dart Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edecek.

“AVRUPA’DA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUM”

Dart Ulusal Kadro atleti Ceylin Ataş, dart sporuyla öğretmenleri yardımıyla tanıştığını belirterek, “Dart sporunu okulda gördüğümde epeyce sevdim, eğlenceli gelmişti. Kendi konutumda boardum olmadığı için kendim suntadan bir tane board yapmıştım. daha sonra hocamın verdiği oklarla orada atış yapıyordum. Hasan hocam bu boardu gördükten daha sonra bana gerçek bir dart boardu ikram etti, epey keyifli oldum. Her gün çalışıyordum. Katıldığım müsabakalarda 29 madalya aldım. Dartı bilmedilk evvel futbol oynamayı düşünüyorum, zira epeyce seviyordum. Dartı öğrendikten daha sonra hoşuma gidince ona devam ettim. Ay-yıldızlı formayı gururla taşıyacağım. Avrupa’da derece almayı düşünüyorum. Yenilmez olmak istiyorum. Hiç kimseye yenilmemek istiyorum. Daha fazla çalışarak yenilmeyeceğim. Avrupa’da şampiyon olmak istiyorum” dedi.

ÖĞRETMENİ GURUR DOLU

Beden Eğitimi Öğretmeni Hasan Can, öğrencisinin kendi başına board yaptığını görür görmez duygulandığını tabir ederek, “Tahta board üzerine oklarını denediğini söylemiş oldu öğrencim. Sunta tahtadan yaptığı boardu görür görmez duygulandık. Öbür öğretmen arkadaşlarımla ona yeni bir board armağan ettik. Bu kıssanın başlangıç serüveni bu tahta boardumuzla yatıyor. yıllar daha sonra da ulusal kadro serüvenine ayak basacak kişiydi. Ben Ceylin ile gurur duyuyorum. hiç bir vakit çabayı bırakmadı. Her vakit daha güzelini yapmaya çalıştı. Sözlerimizi dinledi, sevgisini ve hürmeti her vakit hissettik. Avrupa’dan inşallah büyük bir dereceyle döneceğini düşünüyorum. yıllarımı spora vermiş biri olarak bu biçimde kuşaklar yetiştirmek epey gurur verici” diye konuştu.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Okumaya devam et...