“Ben bir rockçıyım ve İtalya’ya olan aşkımı söylüyorum”

celikci

New member
“Beautiful”daki Ridge Forrester rolüyle ünlenen Ronn Moss için bu, halka onun başka bir yanını, neredeyse tesadüfen aktör olan bir müzisyenin yönünü göstermek için bir fırsat. “Sürpriz Yolculuk Aşk”, ona çok ilham veren İtalya’ya bir aşk ilanı ve duyguları tam olarak yaşamaya davettir. Melodik pop rock sesi, Kaliforniya atmosferini hatırlatırken, Ronn Moss’un vokalleri ve arka vokaller, her şeyi klasik bir ruh haliyle zenginleştiriyor.

İlk aşka dönüş…

Gerçekte, 1987’de “Beautiful” üzerinde çalışmaya başladığım ilk iki yıl dışında, çalışma saatleri gerçekten çok dar olduğu için hiç bırakmadım. Ama alışır ve bu role alışır alışmaz, hafta sonları grubumla müzik yapmak için kaçar, Birleşik Devletler’in her yerinde şovlar yapardık.

Köklü bir müzisyen olmak çocukluk hayaliniz miydi?

Aslında beş yaşımdan beri planlarım doktor olmaktı. Kesinlikle oyunculuk hiçbir zaman hayallerimde olmadı. Doktor, daha doğrusu cerrah olmak için tüm hazırlıkları yaptım. Ama sonra, sadece bir gün içinde, akademiye girerek bu yolda devam etmek veya daha yaratıcı bir şeye odaklanmak arasında karar vermem gerektiğinde… İkinci yolu seçtim.

Nasıl olur?

Çünkü mutlu bir doktor tanımıyordum bile. Tanıdığım insanların çoğu bunalımdaydı, kızgındı… Yaratıcı yolu seçtiğim için memnunum ama eminim harika bir doktor olurdum.

Ronn Moss: Ben bir rockçıyım ve bunu size İtalya'ya olan aşkımı söyleyerek gösteriyorum - fotoğraf 2

basın ofisi

Bu yeni albüm “Surprise Trip Love”ın İtalya ile pek çok bağlantısı var…

Çoğu İtalya’da yaratıldı. Tiziano Cavaliere ile yaptığım ve müziklerini de yaptığım “Sürpriz Yolculuk” filminin oğludur. Oradan bütün bir albümü yapabileceğimizi düşündük. Altı şarkı daha yazdım, zaten başka şarkılarımız da vardı. Bazıları Milano’da, diğerleri Scottsdale ve Los Angeles’ta kaydedildi.

Bu şarkılar nasıl doğdu?

Bazıları hayallerimin kızı. Kelimenin tam anlamıyla ikisini rüyamda gördüm, kalktım, sözleri not aldım ve ardından müziği oradan yaptım. Tiziano Cavaliere ile ilişki her şeyden önce prodüksiyon içindi.

Müzik senin için ne ifade ediyor?

Benim için müzik hayatın titreşimidir. Hangi tür müzik olduğu önemli değil, rock’n’roll veya caz, güçlü veya hafif, müzik iyi hissetmek için gereken titreşimleri sağlar.

Bugün sizi hala en çok heyecanlandıran müzik nedir?

Melodik rock’n’roll’u her zaman sevmişimdir ve hala en sevdiğim türdür: melodi dolu klasik rock.

İtalya ile ilişkiniz nedir?

Özellikle Puglia’da çok vakit geçiriyorum, eşimle birlikte bir trullo aldık ve restore ediyoruz. Ama genel olarak İtalya ile aşk uzun yıllar sürdü, “Beautiful” u takip ettiği ve bizi her zaman büyük bir sevgiyle takip ettiği için İtalyan halkına çok minnettarım. Bu yüzden umarım halk bu müziğe bir şans verir, beni hep bir aktör olarak gördüklerini biliyorum ama umarım diğer sanatsal yönümü de dikkate almaya açık olurlar.

Puglia’ya ne zaman aşık oldun?

2012’de “Beautiful” ekibiyle bazı bölümleri çekmeye gittik. Harika bir yer ve atmosfer doğduğum Kaliforniya’ya çok benziyor ve bana büyüdüğüm yerleri hatırlatıyor.