Batman’da tenis heyecanı

semaver

New member
18 vilayetten 54 erkek, 28 bayan olmak üzere toplamda 82 kadro 246 atletin rekor iştirakiyle düzenlenen şampiyonanın açılış merasimine Batman Valisi Hulusi Şahin ve Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, Garnizon Kumandanı Albay İhsan Kaplan, Vilayet Emniyet Müdür Vekili Mehmet Fatih Ersoy, Jandarma Kıdemli Albay Hakan Obura, TPAO Bölge Müdürü Mustafa Demir, Batman Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Mehmet Şafi Özperk, Turnuva Yöneticisi Fırat Balkiz ve Batman Tenis Vilayet Temsilcisi Mehmet Özer ve epey sayıda davetli katıldı.

TÜRKİYE TENİS FEDERASYONU LİDERİ CENGİZ DURMUŞ: “TENİSİN TÜRKİYE’NİN HER YERİNDE OYNANABİLİR BİR SPOR OLDUĞUNU SİZ GENÇLERLE GÖSTERDİK.”

Şampiyonanın bu sene rekor bir sayıyla gerçekleştiğini söyleyen Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş, “Bu imkanları bize sağlayan Sayın Valimize, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’na ve pahalı idarecilere teşekkürlerimi sunuyorum. Türkiye Tenis Federasyonu olarak maksadımız olan tenisin Türkiye’nin her yerinde oynanabilir bir spor olduğunu siz gençlerle gösterdik. Yaklaşık 10 yıldır bir arada büyüttüğümüz bu ligi sizlerle güzelleştirdiğimizi her geçen yıl daha da net bakılırsabiliyoruz. Sizin bu heyecanınızı vilayetlerimizde valilerimiz, belediye liderlerimiz sahiplenerek gücümüzün kortlara taşınmasını sağlıyorlar” diye konuştu.

Tenisin her yerde, her vakit, herkes tarafınca oynanması gerektiğini ve bu sayede dünyanın en yeterli sportmenini yetişebileceği dikkat çeken Durmuş, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun takviyeleriyle gerçekleşen bu tertip tenisin her yerde oynanabilir olduğunu gösterdiğimiz projelerden biri. Artık nazaranbiliyorum ki ilçelerde kaymakamlarımız, vilayetlerde valilerimiz her gün tenis kortları yapmak için bizden proje talep ediyorlar. Biz de bu manada sizlere daha güzel hizmet sunabilmek için elimizden gelen her çabayı hiç bir vakit esirgemeden yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Sizlerle bir arada bu kortlarda olmanın onurunu gururunu yaşarken bize bu ortamı sağlayan yetkililere yeniden teşekkür ediyorum, hürmetlerimi arz ediyorum” diye konuştu.

HULUSİ ŞAHİN: “BUGÜN BURADA GÖRDÜĞÜMÜZ GENÇ ATLETLER İLERDE ÜLKEMİZİ MEMLEKETLER ARASI TURNUVALARDA TEMSİL EDECEK”

Rekor sayıda sporcuyu Batman’da ağırlamaktan fazlaca büyük memnunluk duyduğunu belirten Batman Valisi Hulusi Şahin, “Bizler bölgesel turnuvaları vilayetimizde yapmaktan fazlaca memnunuz. Lakin gayemiz bundan fazlaca daha ötesi. Bunlar bizim için bir kuluçka bakılırsavi görüyor. İnşallah biz ulusal ve memleketler arası boyutlarda da tertipleri yapmaya başlayacağız” tabirlerini kullandı.

Batman’ın büyük, gelişen, genç bir kent olduğunu belirten Vali Şahin, bu biçimdesine genç bir nüfusun da her türlü spor aktivitesine mesken sahipliği yapabileceğini vurguladı. Tenis sporunun Batman’da epeyce sevildiğine değinen Şahin şu sözleri kullandı: “Bugün burada gördüğümüz genç atletlerimizden ilerde memleketler arası büyük turnuvalarda tahminen Grand Slamlerde Ay-Yıldızlı bayrağımızı göğsüne takarak muvaffakiyetler elde edecekler. Bunun için çalışıyoruz. Gençlerimiz de sporun gerektirdiği disiplini, çalışkanlığı adanmışlığı yaparlarsa bu amaçlar ulaşılmayacak amaçlar değil. Ben bunu başaracağınıza tüm kalbimle inanıyorum. tekrar tüm atletlerimize, gruplarımıza muvaffakiyetler diliyor konuklarımıza beğenilen geldiniz diyor hepinize hürmetler sunuyorum.”

Şampiyonada kupalar sahiplerini 28 Kasım’da gerçekleşecek final gayretleri ile bulacak.

DHA

Okumaya devam et...