Annesini öldürdüğünü itiraf eden oyuncu Ryan Grantham’a müebbet mahpus cezası

Kedicik

Global Mod
Global Mod
Riverdale dizisinin Jeffrey Augustine karakterini canlandıran Ryan Grantham, Kanada Başbakanı Trudeau’ya suikast düzenlemeye gitmedilk evvel 64 yaşındaki annesi Barbara Waite’i öldürdü.

Mahkemenin birinci derece cinayetle suçladığı 24 yaşındaki oyuncu, 2020’de annesini öldürmekten hatalı bulunduktan daha sonra ikinci dereceden cinayet işlediğini kabul etti.

Kanada savcıları, Grantham’ın ayrıyeten Kanada Başbakanı Justin Trudeau‘yu öldürmeyi planladığını da söylemiş oldu.

'Diary of a Wimpy Kid' and 'Riverdale' actor Ryan Grantham pleaded guilty to second-degree murder, admitting that he shot his mother in the back of her head while playing piano in their townhouse pic.twitter.com/vxgfFCLuyM

— No Jumper (@nojumper) September 23, 2022

‘Annemi öldürdüm’

NTV’nin aktardığına göre Grantham, cinayetten daha sonra annesinin cesedini Go-Pro kamerasıyla görüntüye alırken “Kafasının gerisinden vurdum. Ben olduğumu birkaç dakika daha sonra anlayabilirdi” dedi.

Cinayetin akabinde saatlerce alkol ve uyuşturucu kullanan Kanadalı oyuncu, üç silah ve kendi yaptığı 12 molotof kokteylinin yanı sıra kamp materyalleri ile Kanada Başbakanı Trudeau’nun konutunun yoluna koyuldu.

200 km araç sürdükten daha sonra geri dönüp bir karakola teslim olan Grantham, karakoldaki bir polise “Annemi öldürdüm” diyerek teslim oldu.

Akıl sıhhati programına katıldı

Vancoouver’daki kolluk kuvvetlerinin verdiği demeçte Grantham’ın son iki buçuk yıldır gözaltında olduğunu ve tutuklanmasından bu yana bir akıl sıhhati programına katıldığını söylemiş oldu.

Duruşma sırasında avukatları, onun anksiyete ve klinik depresyonla çaba ettiğini ve annesini öldürene kadar geçen aylarda kendini öldürme ve diğerlerine ziyan verme isteğini lisana getirdiğini savundu.

Grantham, ömür uzunluğu mahpus cezasının birinci 14 yılında koşullu tahliyeye başvuramayacak.