“Amici 22”, finalistler Angelina, Isobel, Mattia ve Wax

celikci

New member

“Amici 22” için sekiz aylık duyguların ardından değerli bir son. Yarı final de farklı değildi, tüm çocuklar her şeylerini veriyordu. İlk ayrılan Maddalena oldu. Emanuel Lo’nun öğrencisi, öğretmen Alessandra Celentano tarafından çok eleştirildi. “Onlar hayatımın en iyi sekiz ayı“, diyor kız stüdyodan çıkmadan önce gözyaşları içinde. “Bu sahnede dans etme olasılığı eşsiz”.

Sıra Aaron’a geldikten kısa bir süre sonra, uzun saçlı vikingRudy Zerbi’nin takımından Wax ile son oylamada mağlup oldu. “Birkaç gün oldu bu anı düşünüyorum“, şarkıcı olduğunu beyan ederek itiraf ediyor. alınan yoldan memnun. “Sorun değil, memnunum.”

Bölüm, üç jüri üyesinin performansıyla başlıyor: Michele Bravi ve Cristiano Malgioglio, koreografisini Giuseppe Giofrè’nin üstlendiği “Ancora, ancora, ancora” notalarında ve Amici’nin profesyonel dansçılarının ayaklarında düet yapıyor.

meydan okuma başlıyor

Her takım, “snitch”i kimin kazanacağına karar vermek ve yarışmayı başlatmak için bir öğrenciyi sahaya çıkarır. Isobel (Zerbi-Celentano Takımı), Mattia (Arisa-Todaro) ve Angelina (Cuccarini-Emanuel Lo) performans sergiliyor; şarkıcı “Cruella – Sinirler” ile oynuyor. Yargıçlar oybirliğiyle Isobel’i oyladı.

Bu nedenle snitch, performansların sırasına karar veren Rudy ve Alessandra’ya aittir. Wax (Arisa-Todaro ekibi) “Tutta mia la città” ile açılıyor, ardından Isobel (Zerbi-Celentano) “Singing in the rain” ile açılıyor. Malgioglio ve Bravi dansçı için oy kullanır. Zerbi-Celentano için 1’e 0.

Sıra Angelina’da (Cuccarini-Emanuel Lo), bazı hatalar yaparken herkesi heyecanlandıran “Lost Without You” şarkısını söyler. Öte yandan Isobel (Zerbi-Celentano) hala dans etmektedir. Cristiano’nun “kalbi ve ruhu” olarak gördüğü şarkıcı için övgü dolu sözleri var ve Bravi ayrıca Angelina’ya iltifat ediyor: Kalbimi kırıyorsun”. Onu işaret edin ve 1’e 1.

Şimdi meydan okuma, Aaron (Zerbi-Celentano), teknik sorunlar yaşayan ve performansı hemen yarıda kesen ve ardından devam eden Mattia’ya (Arisa-Todaro) karşı. Bravi dansçıya oy veriyor: “Mattia’ya baktığımda gerçekten dans etmek istiyorum, ona oy veriyorum” diyor, Malgioglio ise şarkıcıyı seçiyor. Giofrè’nin kararı belirleyiciydi: “Mattia’yı tercih ettim”. Bu nedenle, tüm takımların 1 puanı vardır.

Celentano eldiveni fırlatır ve Isobel, Malgioglio tarafından savunulan Alessandra ile Manuel Lo arasında açık savaş anlamına gelen Maddalena’ya meydan okumak zorundadır. Giulia koreografiyi gösterir. İki kızın performansından sonra jürinin şüphesi kalmadı: Isobel daha iyi. Zerbi-Celentano takımı kazanır..

Isobel finalde

Rudy ve Alessandra’nın oluşturduğu takımın galibiyeti göz önüne alındığında, Aaron ve Isobel birbirlerine karşı yarışırlar. Şarkıcı, yayınlanmamış “Visione led” ile performans sergiliyor. Malgioglio, Britney Spears’ın “I’m a slave 4 U” gecesinde dans eden dansçıyı seçer.

Giuseppe de onaylar ve Isobel ilk finalist olur. Kız sevinir: “Ölüyorum” ve son gömleği almak için koşar.

ikinci yarış

Snitch’i kimin alacağına karar vermek için elli saniye. Mattia (Arisa-Todaro ekibi), “Sevilecek Biri” ile Aaron (Zerbi-Celentano) ve Maddalena (Cuccarini-Emanuel Lo) görevlendirildi. Jüri Mattia’ya oy verir.
Daha sonra ilk meydan okuma, Aaron’a Mattia’ya karşı Aerosmith’in “Hiçbir şeyi kaçırmak istemiyorum” yorumuyla meydan okumaya karar veren Arisa-Todaro tarafından belirlenir. Malgioglio’dan övgüler alan Vince Mattia: “Mattia’nın içinde inanılmaz bir erotizm ve tutku var. Benim için o bir büyücü. Belki de küçük Joaquin Cortes’in doğuşuna tanık oluyoruz”. Arisa-Todaro için 1’e 0.

Maddalena (Cuccarini-Emanuel Lo), dans için Mattia’ya (Arisa-Todaro) meydan okur. “Mattia, çocuklar, onda daha fazlası var. Mamma mia, oğlum,” diyor Cristiano. Michele ayrıca kendini dansçıya harcıyor. Arisa-Todaro takımı kazanır.

Matthias finalde

İkisinden hangisinin doğrudan finale gideceğini belirlemek için Mattia ve Wax arasındaki son meydan okuma. Şarkıcı, yayınlanmamış “Balerinler ve boks eldivenlerini” sunuyor. Giuseppe Giofré, Mattia’yı övüyor: “O, Amici’nin sahip olduğu en güçlü dansçılardan biri” ve Cristiano Malgioglio da aynı fikirde: “Balmumu harika bir parçaya sahip ve başaramazsa emekli olacağım… ancak, Mattia …” . Ve böylece Mattia ikinci finalist oldu

O da son gömleği almaya gidiyor.

prof arasında eldiven

Arisa ve Raimondo, De Filippi’nin açıkladığı gibi, şarkıcı “bir sürprize hazırlandığı” için katılmıyor. Lorella ve Emanuel seyirciyi her zaman olduğu gibi büyüler ve kazanır ama asıl önemli olan, performansın ardından Rudy ve Alessandra arasındaki beklenmedik öpüşmedir.

Üçüncü koşu

Snitch’i kimin alacağına karar vermek için Wax (Arisa-Todaro ekibi) “Fahri derece”, Aaron (Zerbi-Celentano) “The Truth” ve Angelina (Cuccarini-Emanuel Lo) yabancı bir cover söylüyor. Jüri Mango’yu seçer. Bu nedenle muhbir, Aaron (Team Zerbi-Celentano) ile “Büyük orospu çocuğu” ve Angelina (Cuccarini-Emanuel Lo) ile Ernia ve Geolier’den “Acqua tonica” ile şarkıcılar arasındaki ilk teste karar veren Lorella ve Emanuel’e aittir. İtalyanca ve Napolice olmak üzere iki farklı dilde şarkı söylüyor. Cristiano kararsızdır ve şarkıcıya giden seçimi iki meslektaşına bırakır. 1 – 0 Cuccarini-Emanuel Lo için.

Samuele Bersani’nin Angelina’ya adadığı “En e Xanax” şarkısını seslendiren Wax’ın (Arisa-Todaro) sırası geldi. Maria, ikisi arasında doğan güzel dostluğun altını çiziyor. Ardından Angelina (Cuccarini-Emanuel Lo), Nuova Compagnia di Canto Popolare’den “Tamurriata Nera” şarkısını söyler ve Lorella Cuccarini şarkıyı üçüncü şampiyonluğu kazanan Napoli’ye ithaf eder. Malgioglio, Angelina’ya, Bravi’ye Balmumu’na, Giofrè’ye Angelina’ya oy verir. Cuccarini-Emanuel Lo takımı kazanır.

Angelina finalde

Bu nedenle şimdi meydan okuma Angelina ve Maddalena arasındadır. Şarkıcı, daha yayınlanmamış “Bunu yarın düşünürüz” ile kendini sınıyor. Cristiano ve Michele, şarkıcıyı ödüllendirmeye karar verir. Angelina üçüncü finalisttir.

oy pusulası

Son finalisti belirlemek için rekabet Aaron, Maddalena ve Wax arasındadır. Üçlü performans sergiliyor ve ardından elemeye devam edeceğiz. Aaron yayınlanmamış “Universal” ile başlar. Sonra Magdalene dans eder. Wax’ı “70’leri” ile kapatır. Ve jüri oy kullanıyor. Madeleine elenir. Dansçı ağlıyor ve herkese teşekkür ediyor: “Hayatımın en güzel 8 ayıydı”.
Aaron ve Wax finali “oynamak” zorundadır. İlki, bir kadına adadığı ve duygulandığı “Kaybetmek için boş” şarkısını söylüyor. Balmumu “Seninle Başlamak” gerçekleştirir.

Bu arada Enrico Brignano, bu akşamki son katılımıyla geri döndü. Aaron ve Wax evde oy pusulasının sonucunu bekler ve ardından kimsenin kalmadığı stüdyoya çağrılır. Karar şu: Balmumu dördüncü finalist. Gömleği almaya gitmeden önce, “Bunu beklemiyordum,” diye itiraf ediyor. Böylece Harun elendi: “Sorun değil. Bir insan olarak kazandım.”
Bahşiş, yeni single’ı “Non Vago”yu söyleyen Arisa’nın “sürprizi” ile sona eriyor, ardından Maria, 27 Mayıs Cumartesi 5 Canale’de yayınlanan Arena di Verona’daki gösterilerini hatırlatarak “Il Volo”yu karışık bir şekilde duyuruyor ve karşılıyor. 3 Haziran.