Amici 2023, Martina, Lorella Cuccarini'nin eleştirileri karşısında ağlıyor

celikci

New member
14 Mart 2024, 11:57

Anna Pettinelli'nin öğrencisi, öğretmenin duyguları aktarmadığına inandığı yargısı karşısında şaşkına döndü

Tgcom24

Martina hayal kırıklığına uğradı: “Heyecanlanmadığımı söylüyorlar”

Rudy Zerbi ve Lorella Cuccarini, takımlarını ve rakiplerini analiz ederek şarkıcılarını Akşama hazırlıyor. Martina (Anna Pettinelli'nin ekibinden), iki öğretmenin kendisi hakkında ifade ettiği görüşlerden çok etkilendi. Kayıt stüdyosunda onun zor durumda olduğunu gören vokal koçu, onu endişelendiren her şeyi atmaya davet eder. “Muhteşem bir ses diyorlar ama duygusal düzeyde hareket etmiyor. Tam olarak katılmıyorum, sonra ara sıra kendimi koruduğum gerçeği… bu başka bir şey”, diye itiraf ediyor kız. “Ama sadece güzel bir ses olmak istemiyorum.” Daha sonra vokal koçu, kendisi hakkında söylenenleri inkar etmesini ve bu konuda daha da fazla çalışmasını tavsiye ediyor.

Sınıf arkadaşlarıyla karşılaştırma

Eve döndüğünde kendisini finalist arkadaşlarıyla da karşılaştırıyor: “Rudy Zerbi ve Lorella Cuccarini'nin yargıları beni rahatsız etti. Ben sadece güzel bir sesim değil, burada da duygusal olduğumu söylüyorsunuz”. Profesörlerin yorumlarına ek olarak bu hafta özellikle yorumlanması zor bir pasaj var: “Bir kişinin yokluğundan bahsediyor. Başlangıçta yapamadım, her şeyi engellemek zorunda kaldım”.

Martina gözyaşlarına boğuldu

Çocuklar ona şarkıyı söylerken belli bir kişiyi düşünüp düşünmediğini soruyorlar: “Evet, ben küçükken babam hep işteydi. Saçma sapan saatler geçirirdi. Çok erken uyandı, saat dörtte evden çıkmak için. Sabahın beşi çünkü kendini iş yüküne kaptırmıştı. Bazen yokluğu vardı ama kendi isteğiyle değildi.” Şarkıyı dinlerken çocukluğuna dair anılar canlandı. Kız gözyaşlarına boğulmadan önce, “Biraz daha kazmaya başladım ve bunu hatırladım. Eve gelip bana gülümsediği zamanı hatırladım” diyor. “Gidip içimdeki bu şeyi ortaya çıkarmak zordu.” Şimdi Martina'nın önündeki zorluk, bu çok güçlü duyguyu akşam jürisini de heyecanlandırmak için kullanabilmek.

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

Ayrıca okuyun
sponsorlu içerik

İlgili