“Ailemi Ukrayna'dan uzaklaştırdım”

celikci

New member
16 Nisan 2024 00:21

Kazazede, çatışma anına kadar geçen zorlu çocukluğunu anlatıyor

16 yaşına geldiğinde – savaşın başlamasından hemen önce – İtalya'ya taşındı ve birçok zorlukla karşı karşıya kaldı: “Kendimi yalnız hissettim, entegre olmak zordu” dedi. Dainese daha sonra hikayeyi anlatıyor onun fedakarlıkları ailesini İtalya'ya getirdiği için gurur duyduğunu söylüyor: “Benim küçük ailem bir arada.”

“O zamandan beri ailemi özledim” burada doğduğum ilk gün – adadaki deneyimi sırasında söyledi -. Anneannem ve teyzemin yanında büyüdüm, annemin sevgisini özledim. Başlangıçta İtalya'ya entegre olmak zordu, sonra savaş geldi ve ben de bunu başardım. ailemi buraya, bana getir. Ailenin tek erkeği benim ve her şey omuzlarımda, onları daha fazla görebilmek için eşyalarımı feda ettim. Önemli kişilerin yarın değil bugün burada olduklarını anladım” dedi model diğer kazazedelere.

Stüdyoda TG5 muhabiri ve programın yorumcusu, Dario Maltalı Artur'un hikayesine ilişkin yorumlar: “Burada bir eğlence programı yapıyoruz ama adada bile başka tarafa bakamıyoruz. Artur'un hikayesi övgüye değer ve sizin gibi başka birçok hikaye var ve tüm bunlar bizi düşündürmeli”. Daha sonra Luxuria konuşuyor Valentina, Artur'un annesi: “Oğlum bana ve herkese karşı çok tatlıdır” dedi kadın, o ailemizin bir erkeğidir, yardım eder, her zaman arayıp sorar ve benim ve büyükannesi için endişelenir. O iyi bir çocuk, gurur duyuyorum ve onunla gurur duyuyorum.”