ABD’de siyah hakları konusunda sembolleşen George Floyd’un yeğeni vuruldu

Kedicik

Global Mod
Global Mod
ABD’nin Minnesota eyaletinde Mayıs 2020’de polis memuru Derek Chauvin tarafınca boğazına bastırılarak öldürülen siyah vatandaş George Floyd’un 4 yaşındaki yeğeni, 1 Ocak günü vuruldu.

Teksas eyaletinin en büyük kenti olan olan Houston’da yaşayan Arianna Delane’in ailesiyle yaşadığı apartman dairesinin yanından, 1 Ocak’ta lokal saatle 03.00’te silah sesleri yükseldi. Apartmanın ikinci katına ulaşan mermiler, odasında uyuyan çocuğa isabet etti ve çocuk midesi ve kaburgasından yaralandı.

This is 4-year-old Arianna. She was front and center at the marches and rallies in her Uncle George Floyd’s case.

On Saturday around 3 a.m., her father tells me she was asleep in her bed when someone fired several shots at their apartment. Arianna was hit in her torso. pic.twitter.com/Cpo1oFwase

— Mycah Hatfield (@MycahABC13) January 4, 2022

Floyd’un kız kardeşi ve durumu stabil olarak açıklanan çocuğun annesi LaTonya, birinci yardım gruplarının saatler daha sonra geldiğini, bu yüzden babasının kızını otomobille hastaneye götürmek zorunda kaldığını anlattı.

Baba Derrick Delane de olay anını şu biçimde anlattı: “Kızım ayağa fırlayıp ‘Baba ben vuruldum’ dedi. Kan aktığını görür görmezye kadar ne olduğunu anlamadım. Kızım neler olduğunu hatırlamıyordu zira bu olay uyurken başına geldi.”

Houston polisi olayla ilgili çabucak hemen ellerinde bir kuşkulu olmadığını söylese de baba Delane, George Floyd’dan dolayı konutlarının bilhassa maksat alınmış olabileceğini düşünüyor.